Narodily se Kapusta a Brusinka. Londýnská zoo přivítala dvě vzácné opičky

ČTK ČTK
17. 12. 2021 9:41
Londýnská zoologická zahrada se raduje z narození mláďat vzácných chápanů hnědohlavých. Opičky dostaly jména Brussel, Sprout a Cranberry, což je v překladu růžičková kapusta a brusinka.
Foto: Chessington World of Adventures Zoo

Jména podle zahrady odkazují na vegetariánskou stravu těchto opic a předvánoční čas, kdy se narodily.

Malé opičky se v zoologické zahradě Chessington World of Adventures na okraji Londýna narodily už v listopadu, zaměstnanci zahrady je pojmenovali teprve teď. Dvojčata Brussel a Sprout jsou sameček a samička. Před třemi týdny se jiné samici narodil sameček pojmenovaný Cranberry.

Podle Světového svazu ochrany přírody (IUCN) je tento druh opic žijících zejména v Kolumbii kriticky ohrožený vyhynutím. Od roku 1958, kdy se jejich chov začal sledovat, se v Evropě dvojčata těchto opic narodila teprve počtvrté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 5 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy