Cenu Mosty za přínos lidem s postižením dostal i festival Rock for People

ČTK ČTK
24. 5. 2024 3:28
Cenu Mosty za přínos lidem s postižením dostal i festival Rock for People

Cenu Mosty za mimořádný přínos ve prospěch lidí se zdravotním postižením letos dostaly Státní fond dopravní infrastruktury, festival Rock for People a ředitelka mateřské školy v Jihlavě. Cenu pro osobnost získal Roman Herink, který se zasadil o vznik českého para hokeje. Ocenění udělovala Národní rada osob se zdravotním postižením pojedenadvacáté. Slavnost se odehrála v jihlavském Horáckém divadle.

Ocenění rada udělovala ve čtyřech kategoriích. Státní fond dopravní infrastruktury dostal cenu v kategorii pro instituce veřejné správy za dlouhodobé financování staveb, které zvyšují bezbariérovost. Od roku 2000 bylo na tyto účely schváleno přes 4000 příspěvků celkem zhruba za 18 miliard korun, uvedla NRZP.

Mezi nestátními subjekty rada ocenila festival Rock for People v Hradci Králové za přípravu bezbariérové zóny a sociálního zázemí pro lidi se zdravotním postižením. Organizátoři jim ve spolupráci se Sportovním klubem vozíčkářů přizpůsobili také program.

Cenu pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením převzal Roman Herink za dlouholetou angažovanost a prosazování rovných příležitostí těchto lidí a jejich rodin při společenských a kulturních aktivitách. Jako první zástupce para hokeje byl uvedený do Síně slávy českého hokeje. Cenu mu dnes předal bývalý hokejový útočník Jiří Holík.

 

Právě se děje

Další zprávy