Koalové zranění při požárech v Austrálii se zotavili, vracejí se i na původní stromy

ČTK ČTK
23. 4. 2020 15:11
Dvacet šest koalů, kteří utrpěli zranění při rozsáhlých požárech v Austrálii, bylo tento měsíc po léčbě vypuštěno zpět do přírody. Mezi nimi je také čtyřletá Anwen, která byla po loňských požárech jednou z prvních přijatých do péče v této nemocnici v Port Macquarie na východním pobřeží Austrálie.
Zraněný koala.
Zraněný koala. | Foto: Reuters

"Je to skvělé. Zvířata se vrací do svého přirozeného prostředí, některá dokonce na svůj původní strom," říká vedoucí kliniky Sue Ashtonová. Díky dešťům se totiž i jejich teritoria vzpamatovala více, než se původně předpokládalo.

Ve speciální klinice v Port Macquarie se kvůli požárům léčilo 49 zvířat. Pro tyto australské vačnatce představují požáry velké riziko také z toho důvodu, že před ohněm neprchají, ale zůstávají přichycení na stromech. V australském státě Nový Jižní Wales, který byl požáry nejvíce zasažen, se populace koalů znatelně ztenčila.

Požáry, které Austrálii sužovaly od loňského září do letošního března, zasáhly přibližně 19 milionů hektarů země, což je plocha dvakrát větší než celé Česko.

Video: Podívejte se na záběry z provizorní zvířecí nemocnice

Záběry z provizorní zvířecí nemocnice. Kangaroo Island Wildlife | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Další zprávy