Kolotoč plný lidí se porouchal a začal přepadávat. Hrdinná reakce ohromila svět

pru pru
26. 7. 2021 15:36
Adrenalinová jízda na pouťové atrakci se pro skupinku lidí změnila v děsivý zážitek. Několik metrů vysoká atrakce se 8. července najednou začala naklánět dopředu a dozadu. V tu chvíli přispěchalo na pomoc několik přihlížejících, kteří se pověsili na ochranné zábradlí a zastavili její kývání. Jeden z návštěvníků amerického festivalu nebezpečný incident natočil.
Několik metrů vysoká atrakce se uprostřed jízdy začala naklánět dopředu a dozadu. V tu chvíli přispěchalo na pomoc několik přihlížejících. | Video: Reuters

Pouťová atrakce na populárním třešňovém festivalu na severu amerického státu Michigan se podle svědků začala nejdříve točit asi třikrát rychleji než obvykle. Poté slyšeli hlasitá bouchnutí, když se železný kolos třikrát naklonil.

Obsluha atrakci vypnula až potom, co na pomoc přispěchalo několik návštěvníků. Díky jejich pohotové reakci nikdo neutrpěl žádná zranění. Video z nervy drásající události během několika týdnů obletělo svět a viděly ho miliony lidí. Právě rychlou reakci návštěvníků kladně hodnotí většina komentujících.

Poruchovou pouťovou zábavu z festivalu ihned odstranili. "Zjevně to muselo mít závažnou poruchu. Ale ještě nevíme, o co přesně šlo," uvedl jeden z organizátorů Joe Evans pro lokální server Click on Detroit

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
Další zprávy