reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Design inspirovaný přírodou

Foto: claro
Pojďte se s námi podívat, kde všude se inspirujeme přírodou a proč se to rozhodně vyplatí.

Inspirace člověka přírodou je stará jako lidstvo samo. To samé platí i o designu. Snad každá epocha ve své architektuře a užitném umění uplatnila přírodní motivy.

Tento trend lze pozorovat i jinde, např. u vojenských uniforem a dopravních prostředků, kde člověk kopíruje tvary a vlastnosti rostlin či živočichů, aby docílil stejného efektu, který jim pomáhá přežít. V přírodě se nám líbí, a proto se nám často líbí i věci přírodou inspirované, které její kousky přenášejí do našeho interiéru.

Tohoto jevu využil i designér Philip Ding z belgického studia Mumoon, který se při navrhování svých závěsných svítidel čerpal z tvarů skalnatého masivu Himálaje. Ostře lomený geometrický povrch vytváří při dopadu světla rafinovaný optický klam a zvýrazňuje plasticitu povrchu i příjemné barevné tóny.

Progresivní je nejen design, ale i použitý materiál, nylonové vlákno, které je energeticky nenáročné na výrobu a zpracování a je zároveň i dobře recyklovatelné.

Celý příběh za tímto návrhem i další práci Philipa Dinga si můžete prohlédnout na stránkách studia Mumoon. Anebo rovnou objednat na stránkách výhradního zástupce v ČR claro.

autor: claro | 15. 2. 2018 9:07

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama