Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Deset nejkrásnějších řeckých pláží

komerční článek
30. 8. 2020 8:50
Vybrali jsme pro Vás nejkrásnější pláže ze země, která se pyšní jedenáctým nejdelším pobřežím na světě.
Balos
Balos | Foto: komerční článek

Řecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, kterou navštívit pouze jednou nestačí. Předním specialistou na řecké ostrovy je na českém trhu cestovní kancelář Blue Style, se kterou se můžete vydat na po těch nejkrásnějších řeckých plážích se zárukou bezpečné dovolené plné nezapomenutelných zážitků.

1. pláž Balos - Kréta

Na první pohled jako pláž vystřižená z pohádkového Karibiku, okouzlí Balos mělkým písečným pobřežím v čistě bílém až jemně růžovém hávu ve spojení s třpytivě modrým mořem. Pohádkově zabarvenému pobřeží přidává magickou atmosféru také stará benátská pevnost tyčící se z nedalekého ostrůvku Gramvousa.

2. pláž Myrtos - Kefalonie

Jednoznačně nejznámější pláž ostrova Kefalonie, která nesmí chybět v žádné řecké "TOPce". Bílý písek, hladké oblázky a azurové moře na úpatí neuvěřitelně vysokých útesů tvoří unikátní fotogenický kontrast, který si vás naprosto podmaní.

Myrtos
Myrtos | Foto: komerční článek

3. Kanál lásky  - Korfu

Mezi letovisky Sidari a Peroulades naleznete vskutku jedinečný přírodní úkaz v podobě bílých skal, jeskyní a malé pláže omývané modro-zelenou vodou. Tímto uskupením je proslulý Kanál lásky, o němž legendy praví, že po jeho proplutí naleznete pravou lásku. Minimálně za zkoušku to tedy určitě stojí.

Kanál lásky
Kanál lásky | Foto: komerční článek

4. pláž Navagio -  Zakynthos

Kdo by to byl řekl, že vrak staré lodi jménem Panagiotis bude hvězdou tisíce fotek a videí, které dostali Zakynthos na mapu jako ostrov s jednou z nejproslulejších "instagramových" pláží. Na této dokonalé pláži s bílým pískem a nebesky modrým mořem se prostě musíte zvěčnit.

Navagio
Navagio | Foto: komerční článek

5. pláž Elafonisi - Kréta

Okouzlující předností pláže Elafonisi je její jemně krémový písek, který je místy zbarven až do bíle růžových odstínů. Tomu všemu půvabně sekundují palmové háje a výjimečné výhledy na přírodní scenérie všude kolem. Pokud budete mít štěstí, můžete spatřit želvy karety obrovské, které na pláži pravidelně snášejí vejce.

Elafonisi
Elafonisi | Foto: komerční článek

6. pláž Porto Timoni- Korfu

V blízkosti malé řecké vesničky Afionas, mezi hustou zelení, se ukrývá překrásná pláž Porto Timoni. Výjimečnost této méně známé pláže podtrhuje úzké pobřeží nořící se z každé strany do jiné zátoky. Každá strana se navíc liší nejen povrchem ale i barvou moře, což dělá z této dvojité pláž vskutku jedinečný úkaz.

Porto Timoni
Porto Timoni | Foto: komerční článek

7. zátoka Anthonyho Quinna - Rhodos

Když se v 60. letech minulého století natáčel na Rhodosu film Děla z Navarone, chodil se herec Anthony Quinn o volných chvílích koupat do tehdy neznámé zátoky, kterou si natolik zamiloval, že si následně koupil poblíž i pozemek. Až uvidíte to překrásně zabarvené modré moře, ze kterého se tyčí skály poseté květy, zamilujete se taky.

Anthonyho Quinna
Anthonyho Quinna | Foto: komerční článek

8. pláž Matala - Kréta

Pláž Matala je opředena poměrně pestrou historií. Již první osadníci zde ve starověku z pískovcového útesu vytvořili obyvatelné jeskyně. Ty se pak v 60. a 70. letech minulého století zalíbili hnutí hippies, které tyto jeskyně a pláž samotnou proslavily po celém světě.

Kréta
Kréta | Foto: komerční článek

9. pláž Tsamadou - Samos

Ocitnete-li se na ostrově Samos, bylo by hříchem nenavštívit jednu z nejkrásnějších oblázkových pláží, kterou Řecko může nabídnout. Bílé oblázky ve spojení s nádherně modrými vodami Egejského moře navíc potěší všechny nadšence do potápění a šnorchlování - viditelnost je zde přímo fantastická.

Samos
Samos | Foto: komerční článek

10. pláž Tsambika - Rhodos

Malebná pláž Tsambika leží mezi dvěma skalnatými souvratími na východním pobřeží Rhodosu. Se svým jemným pískem a průzračným mořem je více než vhodná pro rodiny s dětmi. Potěší také možnost různých vodních sportů nebo řada vyhlášených barů a restaurací přímo u pláže.

Tsambika
Tsambika | Foto: komerční článek

V Řecku naleznete více než 400 pláží, z nichž každá má svoje vlastní nespoutané kouzlo. Ať už dáte na naše doporučení, nebo si sami najdete tu svou, jedno je jisté - ten pocit, kdy se vám nohy pomalu boří do vyhřátého jemného písku, zatímco v dáli šumí tyrkysově modré moře, je prostě k nezaplacení. Ta nejlepší dovolená v Řecku je s cestovní kanceláří BLUE STYLE.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy