reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Cykloturistika v Ústeckém kraji

Foto: Ústecký kraj
Vydejte se Křinickou cyklostezkou aneb divočinou Českosaského Švýcarska

Křinická cyklostezka je nádherná přeshraniční trasa, která vede jedinečnou krajinou obou národních parků. Během cesty máte možnost nasát autentickou atmosféru okolní přírody, která má místy nádech až skutečné divočiny. Současně projíždíte i lokalitami, v nichž se vkusně a v souladu s místní krajinou odráží stopy lidské civilizace - např. v podobě lidové architektury tzv. podstávkových domů či ojedinělé nabídky turistické infrastruktury - např. tramvaje ve skalách.

Trasa vede silničkami, roklemi a letovisky Českosaského Švýcarska a věrným průvodcem vám po celou cestu bude vodní vévodkyně: říčka Křinice. Pramení v Krásné Lípě, teče divočinou národních parků a v Bad Schandau se vlévá do řeky Labe.

  • Její obtížnost je středně náročná, převažují příjemné rovinky a sjezdy, prudké stoupání vás čeká jen ojediněle, ale pak to stojí za to (konkrétně ze Zadní Doubice - Hinterhermsdorf).
  • Křinickou cyklostezku si můžete projet tzv. podél toku Křinice i tzv. proti proudu (tato varianta je mírně náročnější).
  • Doporučujeme navázat v Bad Schandau na páteřní Labskou cyklostezku, kterou můžete pokračovat buď směr na Děčín, nebo opačně po proudu řeky do Drážďan - Dresden.
  • Současně doporučujeme využít např. pro cestu zpět Dráhu národního parku ČSŠ z Bad Schandau směr Rumburk a Krásná Lípa nebo vlakové spojení přes Děčín, Českou Kamenici až do Krásné Lípy.
  • Cestou je možno použít i přívoz přes Labe (v Bad Schandau, Hřensku a Dolním Žlebu).
  • Na trase v úseku Lichtenhainer Wasserfall - Bad Schandau jedete po asfaltové silnici, kde jezdí současně i automobily, turistické autobusy a dokonce tramvaj. Dbejte tedy zvýšené opatrnosti a pravidel silničního provozu.
  • Trasa je vhodná i pro příznivce elektrokol. Ta si lze zapůjčit v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě - více informací vám podají pracovníci informačního střediska.

Trasa Křinické cyklostezky:

Krásná Lípa - Kyjovské údolí - Zadní Doubice  - Hinterhermsdorf - Neumannmühle - Bad Schandau - Děčín

Ideálním výchozím místem je náměstí v Krásné Lípě u Domu Českého Švýcarska. Odtud pojedete po silnici 3013 do Kyjova. Pokračujete po cyklotrase č. 3032 Kyjovským údolím do Zadní Doubice, zde přejedeme státní hranici, za ní pokračujeme podle německých ukazatelů cyklostezky vzhůru asfaltovou cestou do Hinterhermsdorfu - v tomto úseku nás čeká nejdelší prudké stoupání celé trasy (přibližně 1 km). Z Hinterhermsdorfu dále k rozcestí Wettinplatz a prudkým klesáním dojedete až ke Křinici v blízkosti Zadních Jetřichovic.

Dále jedeme pohodlně za stálého mírného klesání opět údolím Křinice po tzv. Křinické cestě (Kirnitzschtalstraβe) až k Buschmühle a odtud po silnici až do Bad Schandau. Cestou podél Křinice míjíme řadu výletních hostinců, které vznikly na místech původních mlýnů - ze všech míst jsou možné krátké výstupy k blízkým skalním útvarům - např. skalní brána Kuhstall, Affensteine apod. Projedeme kolem vodopádu Lichtenhainer Wasserfall, který je vyhledávaným turistickým cílem. Vjíždíme do letoviska Bad Schandau, kde přejedeme po mostě na levý břeh Labe a vydáme se proti proudu Labe po dálkové cyklostezce Elbradweg, anebo můžeme jet z Bad Schandau proti toku Labe po nové cyklostezce do Postelwitz, kde se převezeme lodním přívozem do Krippenu na levém břehu Labe a pokračujeme po cyklostezce Elbradweg. Projedeme již na české straně Dolním Žlebem a přes Prostřední a Horní Žleb dorazíme do Děčína.

Praktické informace:

Obtížnost: střední obtížnost (vhodné i pro rodiny s dětmi)

Povrch: asfalt, štěrková - šotolinová cesta - pevná

Nejvyšší nadmořská výška: 497 m. n. m.

Nejnižší nadmořská výška: 120 m. n. m.

Délka trasy: 44 km

Čas potřebný na projetí: 5 hodin

www.krinickacyklostezka.cz

„Spanilé cyklojízdy“

Ukázkové cyklojízdy s průvodcem  -  čtvrtek  10.8.2017 a čtvrtek  28.9.2017

Start  v Krásné Lípě z náměstí již ve 12:30 hod. (Zpět: vlakem z Bad Schandau 17:18 hod)

Více tipů na zajímavá turistická místa, akce a výlety v Ústeckém kraji najdete na www.branadocech.cz

autor: | 17. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama