Lubor Tesař, nový expert rubriky Cyklo: Milujete cyklistiku? Pak jste tady správně

11. 3. 2017 11:59
Medailista z mistrovství světa v silniční cyklistice a mnohonásobný mistr republiky Lubor Tesař se stává novou tváří, která se bude podílet na přípravě rubriky o cyklistice na Aktuálně.cz. "Chceme psát i pro ty, kteří nezávodí, nesledují sport, ale mají rádi kolo a rádi jezdí na výlety nebo třeba do práce," říká v prvním sloupku v rubrice Cyklo na Aktuálně.cz:
Lubor Tesař na snímku z doby, kdy aktivně závodil.
Lubor Tesař na snímku z doby, kdy aktivně závodil. | Foto: ČTK

Milí čtenáři, 

v České republice je spousta skvělých cyklistických závodů, kde se každý může porovnat se svými konkurenty, ale ty jezdí jen několik tisíc více či méně trénovaných lidí.

Ale co ti ostatní? Ta obrovská skupina lidí, kteří chtějí poznávat zajímavá místa nejen u nás; rodiče, kteří učí děti jezdit na kole a chtějí se s nimi vydat na výlety; ti, kteří pomocí kola startují či udržují zdravý životní styl; co jezdí na kole do práce, na nákup nebo třeba jen k babičce do sousední vesnice? 

Právě pro ně teď připravujeme nejen řadů článků na zajímavá a poučná témata s názory odborníků, ale i jedno překvapení, se kterým chceme přijít v blízké době. Vždy půjdeme v daném motivu až k morku kosti. Nechceme vám nic vnucovat, budeme se snažit pomocí názorů a zkušeností dobrat vždy co nejblíže k pravdě. 

Vlastní názor si musíte udělat vy sami. Nechceme pomáhat tvořit stádo, které půjde tam, kam napíšeme nebo ukážeme. Naopak, každý cyklista (člověk, který si sedne na kolo) by měl být osobnost s vlastní hlavou. Už jen proto, že když se špatně oblékne, bude mu zima, když si nevezme rezervní duši, může jít zpátky pěšky, a když udělá chybu a nebude předvídat, nejspíš spadne z kola a může se zranit. 

My nic z toho nechceme, právě naopak. Přejeme si, aby pro vás kolo bylo nejen zdravým dopravním prostředkem, ale přinášelo i spoustu krásných a radostných okamžiků na vašich cestách. 

A já se těším, že se o ně s námi podělíte svými příspěvky či krátkými videi. Přejeme si spolu s vámi vytvořit jeden velký cyklosvět, jenž bude stále "aktuální". Věřím, že se nám to časem podaří.

A nebojte se, o tipy na závody a reportáže z nich, včetně těch největších, jako je Giro a Tour, rozhodně nepřijdete. Ke zpravodajství, které pro vás připravuje sportovní redakce Aktuálně.cz bychom pro vás rádi připravili navíc i zajímavé speciály s pohledy do zákulisí Grand Tours. 

Váš Lubor Tesař

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy