Lubor Tesař, nový expert rubriky Cyklo: Milujete cyklistiku? Pak jste tady správně

11. 3. 2017 11:59
Medailista z mistrovství světa v silniční cyklistice a mnohonásobný mistr republiky Lubor Tesař se stává novou tváří, která se bude podílet na přípravě rubriky o cyklistice na Aktuálně.cz. "Chceme psát i pro ty, kteří nezávodí, nesledují sport, ale mají rádi kolo a rádi jezdí na výlety nebo třeba do práce," říká v prvním sloupku v rubrice Cyklo na Aktuálně.cz:
Lubor Tesař na snímku z doby, kdy aktivně závodil.
Lubor Tesař na snímku z doby, kdy aktivně závodil. | Foto: ČTK

Milí čtenáři, 

v České republice je spousta skvělých cyklistických závodů, kde se každý může porovnat se svými konkurenty, ale ty jezdí jen několik tisíc více či méně trénovaných lidí.

Ale co ti ostatní? Ta obrovská skupina lidí, kteří chtějí poznávat zajímavá místa nejen u nás; rodiče, kteří učí děti jezdit na kole a chtějí se s nimi vydat na výlety; ti, kteří pomocí kola startují či udržují zdravý životní styl; co jezdí na kole do práce, na nákup nebo třeba jen k babičce do sousední vesnice? 

Právě pro ně teď připravujeme nejen řadů článků na zajímavá a poučná témata s názory odborníků, ale i jedno překvapení, se kterým chceme přijít v blízké době. Vždy půjdeme v daném motivu až k morku kosti. Nechceme vám nic vnucovat, budeme se snažit pomocí názorů a zkušeností dobrat vždy co nejblíže k pravdě. 

Vlastní názor si musíte udělat vy sami. Nechceme pomáhat tvořit stádo, které půjde tam, kam napíšeme nebo ukážeme. Naopak, každý cyklista (člověk, který si sedne na kolo) by měl být osobnost s vlastní hlavou. Už jen proto, že když se špatně oblékne, bude mu zima, když si nevezme rezervní duši, může jít zpátky pěšky, a když udělá chybu a nebude předvídat, nejspíš spadne z kola a může se zranit. 

My nic z toho nechceme, právě naopak. Přejeme si, aby pro vás kolo bylo nejen zdravým dopravním prostředkem, ale přinášelo i spoustu krásných a radostných okamžiků na vašich cestách. 

A já se těším, že se o ně s námi podělíte svými příspěvky či krátkými videi. Přejeme si spolu s vámi vytvořit jeden velký cyklosvět, jenž bude stále "aktuální". Věřím, že se nám to časem podaří.

A nebojte se, o tipy na závody a reportáže z nich, včetně těch největších, jako je Giro a Tour, rozhodně nepřijdete. Ke zpravodajství, které pro vás připravuje sportovní redakce Aktuálně.cz bychom pro vás rádi připravili navíc i zajímavé speciály s pohledy do zákulisí Grand Tours. 

Váš Lubor Tesař

 

Právě se děje

před 42 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy