Los Angeles: Sedm milionů dolarů odškodného za pád z kola na nerovné stezce

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 12. 10. 2017 23:03
Město Los Angeles zaplatí 7,5 milionu dolarů cyklistovi, který ochrnul poté, co spadl z kola na nerovné stezce. O rozhodnutí městské rady informovaly noviny Los Angeles Times.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

William Yao se těžce zranil, když na svém kole nezvládl přejezd nerovnosti, kterou způsobily kořeny stromů. Právě jejich vinou se povrch stezky zvlnil. Yao po úrazu ochrnul, nemůže ovládat ruce ani nohy. Jel přitom po komunikaci označené jako cyklistická stezka. Podle jeho právníka měl Yao v okamžiku nehody na hlavě přilbu. "Město předtím obdrželo řadu stížností a upozornění na nerovnou komunikaci, ale neopravilo ji," konstatoval právník David Roark.

Podle Los Angeles Times město letos řešilo už 17 žalob, které se týkaly nehod cyklistů. Před měsícem například město odsouhlasilo odškodné ve výši 6,5 milionu dolarů cyklistovi, který utrpěl zranění mozku poté, co najel do hluboké díry v silnici a spadl z kola.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy