Mimořádná zpráva

Co ženy chtějí? Canyon přichází s novou řadou silničních kol speciálně pro cyklistky

11. 5. 2017 16:56
Silniční cyklistika je mezi ženami stále populárnější. Na sílící trend nyní zareagovala značka Canyon, která přichází s novu řadou silničních kol vyvinutých speciálně pro cyklistky.
Canyon Endurace WMN CF SL 2 je jedním z nových modelů silničních kol, navržených speciálně pro ženy.
Canyon Endurace WMN CF SL 2 je jedním z nových modelů silničních kol, navržených speciálně pro ženy. | Foto: Canyon Bikes

"Některá fakta jsou prostě tak výrazná, že je nelze opomíjet," konstatuje německá společnost Canyon bikes. Vypadá to, že si vzala vzor z hollywoodského trháku Co ženy chtějí - a podle tohoto hesla se rozhodla přijít se speciálními modely navrženými pro cyklistiky. Tak, aby měly ženy podobný výběr, jaký mají v kategorii silničních kol muži. Vznikla tak zcela nová řada WMN.

"Kola jsou vyvinuta stoprocentně s ohledem na ženy. Od geometrie přes jízdní vlastnosti až po aerodynamiku," uvedli zástupci firmy při představení nových modelů. Výjimečné je i to, že se v nabídce objevily rámy, které myslí i na menší cyklistiky (od výšky 152 cm). 

Canyon Endurace WMN CF SL 3
Canyon Endurace WMN CF SL 3 | Foto: Canyon Bikes

 

Právě se děje

před 6 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 27 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy