Co ženy chtějí? Canyon přichází s novou řadou silničních kol speciálně pro cyklistky

11. 5. 2017 16:56
Silniční cyklistika je mezi ženami stále populárnější. Na sílící trend nyní zareagovala značka Canyon, která přichází s novu řadou silničních kol vyvinutých speciálně pro cyklistky.
Canyon Endurace WMN CF SL 2 je jedním z nových modelů silničních kol, navržených speciálně pro ženy.
Canyon Endurace WMN CF SL 2 je jedním z nových modelů silničních kol, navržených speciálně pro ženy. | Foto: Canyon Bikes

"Některá fakta jsou prostě tak výrazná, že je nelze opomíjet," konstatuje německá společnost Canyon bikes. Vypadá to, že si vzala vzor z hollywoodského trháku Co ženy chtějí - a podle tohoto hesla se rozhodla přijít se speciálními modely navrženými pro cyklistiky. Tak, aby měly ženy podobný výběr, jaký mají v kategorii silničních kol muži. Vznikla tak zcela nová řada WMN.

"Kola jsou vyvinuta stoprocentně s ohledem na ženy. Od geometrie přes jízdní vlastnosti až po aerodynamiku," uvedli zástupci firmy při představení nových modelů. Výjimečné je i to, že se v nabídce objevily rámy, které myslí i na menší cyklistiky (od výšky 152 cm). 

Canyon Endurace WMN CF SL 3
Canyon Endurace WMN CF SL 3 | Foto: Canyon Bikes

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy