Buď vidět, nejezdi jak netopejr, vyzývali v Praze cyklisty jezdící po městě

Jiří Juřík
7. 11. 2016 19:50
Batman je neporazitelný, ty ne! Buď vidět – nejezdi jak netopejr! Tyto slogany zazněly na druhém ročníku akce, jejímž cílem bylo oslovit cyklisty, aby jezdili po městě dostatečně osvětlení.
Kontrola cyklistů v pražském Podolí během akce „Nejezdi jako netopejr“.
Kontrola cyklistů v pražském Podolí během akce „Nejezdi jako netopejr“. | Foto: Jiří Juřík

Akce zaměřená na osvětlení a viditelnost cyklistů proběhla v minulém týdnu. V průběhu tří dnů vznikla tři dočasná stanoviště: v Podolí, pod Barrandovským mostem a v Troji.

Vše se odehrávalo pod vedením policistů a městských strážníků, kteří zastavovali projíždějící cyklisty a kontrolovali správnost a funkčnost osvětlení jejich bicyklů. Pokud neodpovídalo předpisům, mohl za to cyklista dostat až dvoutisícovou pokutu.

V tomto případě bylo všechno v pořádku.
V tomto případě bylo všechno v pořádku. | Foto: Jiří Juřík

Na tak vysoké finanční postihy při akci „Nejezdi jak netopejr!“ nedošlo. Pokud bylo pár pokut nesprávně osvětleným cyklistům uloženo, šlo spíše o symbolické, minimální částky, které byly vynahrazeny dárky v podobě sady světel, odrazek a cyklomap. Akci spolupořádal Odbor rozvoje a financování dopravy Magistrátu hlavního města Prahy.

Oficiální leták akce.
Oficiální leták akce. | Foto: Jiří Juřík
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy