Apache Hawk MX: dojezd 64,7 km, celkové hodnocení 85 %

Foto: Aktuálně.cz, Velo
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Velo
1. 1. 2017 13:11
VERDIKT: Ekonomická varianta jestřába s motorem Bafang přesvědčí i ty, kdo by se čínské produkci nejradši vyhnuli. Předsudky jsou zbytečné! Terén doporučujeme spíše lehčí.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

Test-elektrokol
Test-elektrokol | Foto: Economia

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Jak to viděli testovací jezdci

  • Marek: (51, hobby cyklista) Tvrdší rám, v nejprudším kopci chyběl lehčí převod nebo větší pomoc motoru. Má velmi jemný nástup a jeden z nejplynulejších záběrů a velmi tichý motor.

  • Jan (18, závodník - silnice a dráha): Tvrdý rám i vidlice, kolo spíše na cyklostezku v trekingovém módu. Motor zabírá nejjemněji ze všech a je tichý.

  • Petr (34, MTB enduro): Vyloženě trekingové kolo, tvrdé, vhodné na cyklostezky a asfalt. Výtku bych měl k ergonomickým gripům, bolely mě z nich ruce, a také k rovným klikám - občas jsem si o ně škrtnul nohou. Motor zabírá plynule, že o něm skoro nevím, nepřekvapí kopnutím.

Technické parametry a cena

Rám Alu 6061
Vidlice SR Suntour XCR 32 AIR RL-R
Kliky MaxDrive
Řazení Shimano Alivio M4000/Shimano Deore M591
Kazeta Shimano Alivio HG 300, 11-34, 9z.
Brzdy kotoučové, hydraulické Shimano M396 180/180 mm
Ráfky Remerx Master Disc
Pláště Schwalbe Smart Sam 2,10"
Motor Bafang MaxDrive
Hmotnost 22,7 kg
Cena 47 990 Kč
 

Právě se děje

před 14 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy