Chorvatský ostrov Brač, jak jej neznáte

Chorvatský ostrov Brač, jak jej neznáte
Nejvyšší horou Biokova je hora Sveti Jure (1762 m.n.m.). Fotografováno teleobjektivem ze země.
Ostrov Brač je osídlen již od pravěku a s prvními pokusy o zemědělství bylo nutné ze země vysbírat početné kameny. Z nich se dodnes staví zídky, které jsou vidět na snímku olivového háje.
Mořské pobřeží je velmi členité, tvořené většinou značně erodovanými kameny.
V nedaleké zátoce Rasotica naleznete množství starých domů, z mnohých zbyly prakticky jen obvodové zdi.
Foto: Petr Jan Juračka
4. 10. 2013 13:00

Největší ostrov Dalmácie je dlouhodobě vyhledávaným cílem českých turistů. Fotograf Petr Jan Juračka tam v září fotografoval z dálkově ovládaného modelu helikoptéry, a pořídil tak kolekci fotografií z ptačího pohledu. Všechny snímky v galerii jsou z okolí přístavu Sumartin (491 obyvatel), které se stalo inspirací současného díla fotografova otce, výtvarníka Františka Juračky. Pokud jste zde někdy byli na dovolené, některá místa třeba sami poznáte.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Při výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku dnes utrpělo zranění několik lidí. Hasiči evakuovali devět lidí a doporučují nevětrat.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy