Foto: Nejbližší moře v Chorvatsku. Vyzkoušeli jsme, jestli stojí za tu cestu i peníze

Podívejte se, jak vypadá nejbližší možnost koupání za hranicemi Chorvatska.
Západ slunce nad mořem poblíž nejbližší vesnice za hranicemi Chorvatska a Slovinska. Kýč jako bič, ale nejen pro Čechy mířící do této země na dovolenou vysněný pohled. Vyplatí se pro něj zakotvit na nejbližším možném místě?
Jen deset minut jízdy od hraničního přechodu Slovinska a Chorvatska leží na pobřeží moře první chorvatská vesnice Crveni Vrh.
Je opravdu na dohled od slovinských břehů.
Vesnice je ale spíš než sídlo místních v podstatě jedno velké letovisko plné prázdninových domů. Jeden takový jsme si ještě před sezonou pronajali.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 5. 2019 9:03
Vyzkoušeli jsme nejbližší moře v Chorvatsku pro ty, kteří se nechtějí za plážemi trmácet zbytečně daleko. Podívejte se, jestli je tu vůbec co dělat a navštívit, ale také kde se ideálně ubytovat, pokud cestujete s rodinou.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy