Fotky: Lamy mezi horskými velikány. Tak vypadá několikadenní přechod bolivijských And

Bolivijské lamy nejsou zrovna přívětivé.
Největší zajímavostí administrativního města Bolívie je systém hromadné dopravy pomocí lanovek. Nabízí úchvatné výhledy a jedinečnou možnost nahlédnout do domácností místních obyvatel. A to doslova.
Nejvyšší hora Bolívie Sajama (6542 metrů nad mořem) zažívá lehký pocit osamělosti.
Většina výletů je pod bedlivým dozorem všudypřítomných lam. Těžko se na nich poznávají emoce.
Vrchol ve výšce 5400 metrů nad mořem, který nemá jméno. To se v jiné zemi nestane.
Foto: Martin Kalous
Martin Úbl
17. 2. 2019 20:40
Martin Úbl pracuje v obchodním oddělení nadnárodní společnosti. Již několik let se však pravidelně vypravuje se svou partou kamarádů na horské pochody po evropských i světových pohořích. Letos vyrazili na dobrodružnou výpravu do bolivijského pohoří Cordillera Real. Pouť začala v jednom z nejvýše položených měst světa La Paz, ve výšce 4000 metrů nad mořem. Pochod ve vysokých horách si zpestřili návštěvou solné pouště, setkáním s mnoha lamami a především výstupem na první šestitisícovku Huayana Potosí. Podívejte se, jak několikadenní výprava probíhala, komentář k fotkám dodal sám Martin Úbl.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy