Český poutník ušel 1400 kilometrů do Jeruzaléma

Český poutník ušel 1400 kilometrů do Jeruzaléma
"Vyprávěním svých zážitků chci odbourat předsudky Evropanů," říká.
Zibura si po cestě rád povídal s místními lidmi. Že neumí turecky ani hebrejsky, problém nebyl. "Obvykle to bylo tak, že když jsem někam přišel, snažili se místní sehnat někoho, kdo by mohl tlumočit. Taky jsem se naučil pár tureckých slov. Spoustu věcí lze taky naznačit."
Turecké ženy.
Zibura na večeři u turecké rodiny. Podle něj jsou Turci velice pohostinní.
Foto: archiv Ladislava Zibury
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
28. 4. 2015 7:08
Ladislav Zibura vyrazil vloni v červenci na 40 denní pouť přes Turecko a Izrael do Jeruzaléma."Na cestě přicházím o předsudky, část sluchu a základní hygienické návyky,“ napsal si do životopisu.

Praha - Dvaadvacetiletý poutník absolvoval cestu do Jeruzaléma loni v létě. Za sebou již měl pochod do Santiago de Comopostela a Říma. "Když jsem odjížděl z České republiky, počítal jsem s tím, že můžu na cestě umřít," glosuje. Nyní vypráví příběhy lidí, které potkal po cestě, před vyprodanými sály po celém Česku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy