Český drvoštěp Komárek si vysekal třetí místo na světě

Domácí ČTK Domácí, ČTK
5. 9. 2010 16:01
Náš chasník, světový rekordman v řezání motorovu pilou, zúročil špičkovou formu
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

St. Johann (Rakousko) - Nejúspěšnější český reprezentant v dřevorubeckých sportech Martin Komárek rozšířil sbírku trofejí o bronzovou medaili z mistrovství světa.

V rakouském St. Johannu se musel po šesti disciplínách individuálního závodu sklonit pouze před Němcem Robertem Ebnerem a úspěšným obhájcem prvenství Jasonem Wynyardem z Nového Zélandu.

Komárek zúročil špičkovou formu, kterou se prezentoval před týdnem v USA ve finále seriálu amerického profesionálního šampionátu. Tehdy vytvořil světový rekord v disciplíně Stock Saw, tedy v řezání klasickou motorovou pilou.

Podívejte se, jak vypadá zápolení profesionálních dřevorubců (Komárek vpravo). Zvítězil, ale pak byl diskvalifikován, protože ťal mimo výseč:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

"Byl to pro mě bez přehánění nejtěžší závod v kariéře. Únava z minulého závodu v USA a přejezd do Evropy mě stál hodně fyzických i psychických sil," uvedl Komárek v tiskové zprávě.

Komárek je čtyřnásobným mistrem Evropy a na MS už v minulosti dokázal získat stříbro a bronz. V zámořské profesionální sérii se mu letos jako prvnímu Evropanovi podařilo postoupit do dvanáctičlenného finále a nakonec v něm skončil sedmý.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy