Býval zde luxusní hotel, kam jezdívali umělci. Dnes chátrá a střídá majitele

Hotel Klenov, pohled zepředu.
Na úpatí kopce Klenov, u přehrady Bystřička nedaleko Valašského Meziříčí, se nachází několik budov.
Autobus tam po desítky let dovážel výletníky z celé republiky.
Dnes hotel zeje prázdnotou a dovnitř se nesmí.
V garáží však mají plno.
Foto: Magdaléna Daňková
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
19. 4. 2017 17:35
Hotel Klenov na Vsetínsku patřil mezi nejluxusnější ubytovací zařízení své doby. Na konci dvacátých let jej postavila rodina Novosadova. Válečný veterán Josef Novosad si na něj vydělal jako číšník v Černínském paláci, na zbytek si vzal úvěr. Úspěšné roky plné hostů a živé hudby vystřídalo státní vlastnictví, které původní majitele nahradilo. Od 90. let hotel na kdysi hojně navštěvované přehradě chátrá a mění majitele.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy