Obal malířské štětky, kopaček nebo mléka. Podívejte se nejzajímavější projekty soutěže Mladý obal

Vítězný projekt Kateřiny Puncmannové.
Druhé místo obsadila podle slov porotců vizionářská práce Zity Sirána z Maďarska. Obal na mléko se v jejím podání stává jakousi jednotkou, která vyzývá k hravosti. Jeho konstrukce umožňuje skládání a hru s geometrií. Má také sociální aspekt. Celý návrh motivuje ke spojování obalu s dalšími, čímž získal přesah, potenciál a uznání poroty.
Třetí místo získal Thomas Lavin z Velké Británie. Klasický papírový materiál spolu se šrouby a matkami tvoří spletitou skládačku, která ukrývá různá nářadí. Porotu mimo jiné zaujalo nezvyklé spojení papíru a kovových šroubů. Obal má také několik vrstev, a tak se z vybalování stává nekonečný proces objevování nových předmětů i materiálů.
Obal na slunečnicová semínka, který je zároveň papírovým krmítkem pro ptáky, maďarských designérů si vysloužil Cenu CZECHDESIGNU. Maďarští designéři zaujali nejen grafickým ztvárněním, ale také do detailu promyšlenou konstrukcí, která se do krmítka transformuje velmi snadno a intuitivně.
První místo v kategorii Studenti středních škol získala Barbora Semanová z košické Školy užitkového výtvarníctva. Šestiboká krabička se zajímavou konstrukcí má sloužit jako obal na lentilky. Funguje zároveň i jako hrací kostka.
Foto: archiv Young Pakcage
1. 5. 2017 10:34
Do 22. ročníku Young Package se přihlásilo 744 designérů z 57 zemí. První cenu v kategorii studentů vysokých škol a designérů do 30 let si odnesla Kateřina Puncmannová. Vítězné projekty si můžete prohlédnout v galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy