Obal malířské štětky, kopaček nebo mléka. Podívejte se nejzajímavější projekty soutěže Mladý obal

Vítězný projekt Kateřiny Puncmannové.
Druhé místo obsadila podle slov porotců vizionářská práce Zity Sirána z Maďarska. Obal na mléko se v jejím podání stává jakousi jednotkou, která vyzývá k hravosti. Jeho konstrukce umožňuje skládání a hru s geometrií. Má také sociální aspekt. Celý návrh motivuje ke spojování obalu s dalšími, čímž získal přesah, potenciál a uznání poroty.
Třetí místo získal Thomas Lavin z Velké Británie. Klasický papírový materiál spolu se šrouby a matkami tvoří spletitou skládačku, která ukrývá různá nářadí. Porotu mimo jiné zaujalo nezvyklé spojení papíru a kovových šroubů. Obal má také několik vrstev, a tak se z vybalování stává nekonečný proces objevování nových předmětů i materiálů.
Obal na slunečnicová semínka, který je zároveň papírovým krmítkem pro ptáky, maďarských designérů si vysloužil Cenu CZECHDESIGNU. Maďarští designéři zaujali nejen grafickým ztvárněním, ale také do detailu promyšlenou konstrukcí, která se do krmítka transformuje velmi snadno a intuitivně.
První místo v kategorii Studenti středních škol získala Barbora Semanová z košické Školy užitkového výtvarníctva. Šestiboká krabička se zajímavou konstrukcí má sloužit jako obal na lentilky. Funguje zároveň i jako hrací kostka.
Foto: archiv Young Pakcage
1. 5. 2017 10:34
Do 22. ročníku Young Package se přihlásilo 744 designérů z 57 zemí. První cenu v kategorii studentů vysokých škol a designérů do 30 let si odnesla Kateřina Puncmannová. Vítězné projekty si můžete prohlédnout v galerii.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy