Nebe nad Lucernou: Nová střecha paláce na Václavském náměstí připomíná zaoceánskou loď

Manželé Havlovi a kavárník Ondřej Kobza chtějí na střeše pražské Lucerny chovat slepice a kozy
Střecha Lucerny byla poprvé zpřístupněna loni v říjnu. Už tehdy začaly opravy.
Za necelý rok se podařilo zrekonstruovat celých tisíc metrů čtverečních střešní plochy.
V první fázi byly odstraněny nánosy staré izolace, která byla nahrazenou novou asfaltovou lepenkou.
Na tu byla položena dřevěná paluba ze sibiřského modřínu.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
17. 8. 2017 17:12
Nově upravené střechy historického paláce Lucerna na Václavském náměstí jsou veřejnosti přístupné do středy 23. srpna. Kavárník Ondřej Kobza, který má prostor pronajatý, ho nechal za pět milionů zrekonstruovat. Za deset měsíců byla položena nová hydroizolace a dřevěná podlaha. V budoucnu zde Kobza plánuje zřídit komunitní zahradu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy