Dům v americkém Houstonu nabízí koupání v průhledném bazénu ve výšce 150 metrů nad zemí

Bydlení
27. 7. 2017 11:00
Bytový komplex Market Square Tower v texaském Houstonu nabízí kromě luxusních apartmánů i koupání na samém vrcholu budovy. Část bazénu z akrylátového skla ale vyčnívá přes okraj 153 metrů vysoké budovy.
Průhledný bazén je ve výšce 140 metrů
Průhledný bazén je ve výšce 140 metrů | Foto: Instagram Market Square Tower

Rezidenční dům Market Square Tower ve čtyřiceti patrech nabízí 463 apartmánů v různých velikostech. Projekt navržený houstonským ateliérem Jackson & Ryan Architects byl dokončený koncem loňského roku. 

Největší atrakcí luxusního apartmánového bydlení je podle reakcí na sociálních sítích bazén vyrobený z akrylátového skla, který vyčnívá tři metry přes okraj čtyřicetipodlažní budovy ve výšce 152 metrů nad zemí.

"Jde opravdu o velmi silný a kvalitní materiál. Obyvatelé domu si tak plavání ve vzduchu mohou užít bez jakýchkoliv obav," dodal jeden z architektů pro server Paper City. 

Speciální akrylátové sklo má tloušťku dvacet centimetrů. 

Bydlení v budově, která je kromě střešního bazénu vybavena i vnitřním basketbalovým hřištěm, vyjde měsíčně od 53 do 550 tisíc korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy