Dům v americkém Houstonu nabízí koupání v průhledném bazénu ve výšce 150 metrů nad zemí

Bydlení
27. 7. 2017 11:00
Bytový komplex Market Square Tower v texaském Houstonu nabízí kromě luxusních apartmánů i koupání na samém vrcholu budovy. Část bazénu z akrylátového skla ale vyčnívá přes okraj 153 metrů vysoké budovy.
Průhledný bazén je ve výšce 140 metrů
Průhledný bazén je ve výšce 140 metrů | Foto: Instagram Market Square Tower

Rezidenční dům Market Square Tower ve čtyřiceti patrech nabízí 463 apartmánů v různých velikostech. Projekt navržený houstonským ateliérem Jackson & Ryan Architects byl dokončený koncem loňského roku. 

Největší atrakcí luxusního apartmánového bydlení je podle reakcí na sociálních sítích bazén vyrobený z akrylátového skla, který vyčnívá tři metry přes okraj čtyřicetipodlažní budovy ve výšce 152 metrů nad zemí.

"Jde opravdu o velmi silný a kvalitní materiál. Obyvatelé domu si tak plavání ve vzduchu mohou užít bez jakýchkoliv obav," dodal jeden z architektů pro server Paper City. 

Speciální akrylátové sklo má tloušťku dvacet centimetrů. 

Bydlení v budově, která je kromě střešního bazénu vybavena i vnitřním basketbalovým hřištěm, vyjde měsíčně od 53 do 550 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy