Na Vysočině opravili 200 let starý rozpadlý statek. Architekti ho museli rozebrat

Na Vysočině opravili 200 let starý rozpadlý statek. Architekti ho museli rozebrat
V oblasti Žďárských vrchů je stavební uzávěra, proto jsou v okolí statku krásné výhledy na okolí.
V létě kontrastují s modrou hladinou uměle vytvořeného jezírka a okolní zelení.
V bytě pro hosty je moderní vybavení, ale také přírodní materiály, jako jsou dřevěné trámy a podlaha.
"Po více než 10 letech provozování Penzionu Pod Drátníkem, který je také na Blatinách, a neustálého cestování mezi Brnem a Vysočinou jsme se rozhodli vytvořit si v usedlosti U Lípy druhý klidný domov mimo každodenní hektická města, který sdílíme s našimi přáteli a hosty."
Foto: Jiří Ernest
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 1. 2021 16:45
V oblasti Žďárských vrchů na Vysočině objevili manželé Skotákovi místo, kde se mohou na pár dní odreagovat od pracovních povinností. Dvě stě let starý statek byl sice v zuboženém stavu, protože však majitelé nedaleko provozují penzion, dokázali si představit, jak bude stavení vypadat po rekonstrukci. Ke spolupráci pozvali architektku ze studia Maviom, která skloubila historii s moderními prvky.

Statek U Lípy Blatiny soutěží v šestém ročníku soutěže o cenu Interiér roku od Institutu bytového designu, který každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. 

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme čtenáře i letos seznamovat na stránkách Aktuálně.cz, které je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2020 mohou autoři přihlašovat až do konce února. Více informací zde.

 

Právě se děje

Další zprávy