Společná prádelna i fitness. Z ošklivého "boleťáku" v Jinonicích je komunitní dům

Společná prádelna i fitness. Z ošklivého "boleťáku" v Jinonicích je komunitní dům
Byty o velikostech 1+kk a 2+kk sází na komunitní bydlení. Mají vše, co člověk potřebuje k životu, až na vzdušný prostor, který se developer snažil lidem vynahradit velkými společnými prostory.
Je tu vstupní lobby s recepcí...
Boleťák, jak se někdy přezdívá stavbám s fasádou z barevného pohledového skla, stojí od 70. let minulého století v Peroutkové ulici v pražských Malvazinkách. Je to komplex asi čtyř vzájemně propojených domů.
Po sametové revoluci koupil budovu soukromý investor a vybudoval v ní hotel Tourist, na nějž zahraniční turisté nepsali pochvalné recenze.
Foto: Aktuálně.cz/ V bloku, PSN
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 3. 2024 7:23
Byl to podnikový dům nedaleké Waltrovky, po revoluci se z něj stal hotel. Dům v pražských Jinonicích, který v době socialismu inženýři ozdobili boletickým panelem, před pandemií koronaviru zrekonstruovala společnost PSN a jeho interiéry proměnila v malometrážní byty se společným zázemím a recepcí. Přestože ho část veřejnosti vnímá jako "ošklivou architekturu", většina bytů je už prodaných.

Komplex asi čtyř vzájemně propojených domů stojí v Peroutkově ulici a nese název V bloku. Majitelům nabízí bydlení o velikosti garsonky a společné zázemí, jako je vstupní lobby s recepcí, dvě fitness, sauny, prádelnu a společnou zahradu pro grilování. 

Byty o velikostech 1+kk a 2+kk sází na komunitní bydlení. Mají vše, co člověk potřebuje k životu, až na vzdušný prostor, který se developer snažil lidem vynahradit velkými společnými prostory. Většinu jednotek, která je cenově mezi čtyřmi až pěti miliony korun, už společnost prodala.

Podívejte se v galerii na to, jak vypadá bydlení v bývalém podnikovém domě továrny Walter.

 

Právě se děje

Další zprávy