Jedinečná oprava vily u Hradce Králové. Manželé zachovali kouzlo první republiky

Jedinečná oprava vily u Hradce Králové. Manželé zachovali kouzlo první republiky
Dubový stůl je u prosklené stěny, díky níž k němu proniká přirozené světlo. A rodina má přehled o dění v zahradě.
Ke spolupráci si rodina přizvala designérku Kateřinu Horskou ze Studia X, která se specializuje na proměny interiéru.
Prvorepubliková vila v Černilově u Hradce Králové stojí v zahradě se vzrostlými květinami a ve vlastnictví současných majitelů je už řadu let. V "devadesátkách" začal pár s budováním lékařské ordinace a rozdělením domu na dvě části, teď přišel na řadu interiér.
"Pokoje v podkroví získaly výrazné tapety, v ložnicích je nový nábytek, včetně postelí navržených na míru, svítidel a doplňků. Realizaci jsem zakončila výběrem textilií, nádobí a doplňků," vysvětluje Horská.
Foto: Jiří Ernest
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 1. 2022 6:00
Dvoupodlažní vila v Černilově u Hradce Králové, která je rozdělená na lékařskou ordinaci a bydlení pro rodinu s odrostlými dětmi, prošla kompletní rekonstrukcí interiéru. Manželé si přáli zachovat některé původní prvky, které odkazují na duch místa a první republiku. Dům z 30. let minulého století totiž vnímají jako kulturní rodinné dědictví.

K rekonstrukci si rodina přizvala Studio X, které se specializuje hlavně na proměny interiéru. "V začátcích spolupráce s manželským párem, který v domě po odstěhování dospělých dětí zůstal sám, mělo jít o menší úpravy. Postupem času, po každé naší schůzce, se přidávaly další prostory. Nakonec prošel výraznou rekonstrukcí celý dům. Stále se na místo činu rádi vracíme," říká designérka Kateřina Horská.

Nahlédněte s námi dovnitř.

 

Právě se děje

Další zprávy