Tohle z nás zbude. Kostnice v Nížkově ukrývá tisíce lidských ostatků, upomíná na smrt

Tohle z nás zbude. Kostnice v Nížkově ukrývá tisíce lidských ostatků, upomíná na smrt
V Nížkově je něco mezi šesti až osmi tisíci lidských koster. Většina z nich tvoří jakési nedostavěné sloupy s oblouky z lidských lebek a ornamenty z páteřních obratlů.
Zbylé lidské ostatky působí jako cihly poskládané do tvaru opěrné zdi.
Žádný erb nebo lustr poskládaný ze stovek lidských lebek. Kostnice v Nížkově je poměrně strohá a možná díky tomu se tu smrt zdá o něco pravdivější než v pompézní  kostnici Sedlec.
Tisíce ostatků jsou tu vyskládány do mohutných sloupů a po vzoru barokní architektury dotváří prostor asi o 20 metrech čtverečních. Člověk, který se chce ubránit pomyšlení na smrt, tady selhává. A o to také sběratelům kostí šlo.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
2. 8. 2023 14:11
Žádný erb nebo lustr poskládaný ze stovek lidských lebek. Kostnice v Nížkově je poměrně strohá a možná díky tomu se tu smrt zdá o něco pravdivější než v pompézní Sedleci. Tisíce ostatků jsou vyskládány do mohutných sloupů a po vzoru barokní architektury dotváří prostor asi o 20 metrech čtverečních. Člověk, který se chce ubránit pomyšlení na smrt, tady selhává. A o to také sběratelům kostí šlo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy