Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště

Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště
Byty a kanceláře slibuje výstavba nad stanicí metra Nemocnice Krč. Území bude mít celkem tři vestibuly. Před "Thomayerkou" vznikne nová poliklinika a 300 parkovacích míst. Druhou stranou se cestující dostanou do středu osmipatrových budov a nákupní zóny.
"Urbanistický koncept pracuje se symetrií Thomayerovy nemocnice a s tím, že lidé při výstupu očekávají nějaký rozptylový prostor, který bude tvořit široký podchod s nákupní zónou," říká architekt Václav Hlaváček ze Studia acht, který má na starosti výslednou podobu území nad stanicí metra.
Další území, které v budoucnu dostane novou podobu, je údolí poblíž železniční stanice Krč. Nádraží leží na trati Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany/Dobříš.
Město počítá s tím, že Správa železnic v budoucnu rozšíří trať na dvoukolejnou. Vzhledem k tomu, že tudy prochází i Jižní spojka, bude nádraží významným dopravním uzlem.
Foto: Reflecta Development
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 1. 2020 9:31
Nádraží poblíž Krčského údolí půjde za pár let k zemi. S výstavbou linky metra D vznikne na jeho místě nové centrum, které nabídne obchody, kanceláře a záchytné parkoviště pro Středočechy. Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka se město poučilo z chyb a chce, aby v daných místech bylo víc než jen metro. S developery vyjednává o rozvoji území i nad stanicemi Nemocnice Krč a Písnice.

Jak by mělo v budoucnu vypadat území nad stanicí Nádraží Krč, která bude součástí plánované linky metra D, zveřejnila společnost Reflecta Development na přednášce v pražském Centru architektury a městského plánování. Veřejné debaty se účastnil mimo jiných také náměstek primátora Petr Hlaváček a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy