Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště

Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště
Byty a kanceláře slibuje výstavba nad stanicí metra Nemocnice Krč. Území bude mít celkem tři vestibuly. Před "Thomayerkou" vznikne nová poliklinika a 300 parkovacích míst. Druhou stranou se cestující dostanou do středu osmipatrových budov a nákupní zóny.
"Urbanistický koncept pracuje se symetrií Thomayerovy nemocnice a s tím, že lidé při výstupu očekávají nějaký rozptylový prostor, který bude tvořit široký podchod s nákupní zónou," říká architekt Václav Hlaváček ze Studia acht, který má na starosti výslednou podobu území nad stanicí metra.
Další území, které v budoucnu dostane novou podobu, je údolí poblíž železniční stanice Krč. Nádraží leží na trati Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany/Dobříš.
Město počítá s tím, že Správa železnic v budoucnu rozšíří trať na dvoukolejnou. Vzhledem k tomu, že tudy prochází i Jižní spojka, bude nádraží významným dopravním uzlem.
Foto: Reflecta Development
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 1. 2020 9:31
Nádraží poblíž Krčského údolí půjde za pár let k zemi. S výstavbou linky metra D vznikne na jeho místě nové centrum, které nabídne obchody, kanceláře a záchytné parkoviště pro Středočechy. Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka se město poučilo z chyb a chce, aby v daných místech bylo víc než jen metro. S developery vyjednává o rozvoji území i nad stanicemi Nemocnice Krč a Písnice.

Jak by mělo v budoucnu vypadat území nad stanicí Nádraží Krč, která bude součástí plánované linky metra D, zveřejnila společnost Reflecta Development na přednášce v pražském Centru architektury a městského plánování. Veřejné debaty se účastnil mimo jiných také náměstek primátora Petr Hlaváček a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy