Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště

Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště
Byty a kanceláře slibuje výstavba nad stanicí metra Nemocnice Krč. Území bude mít celkem tři vestibuly. Před "Thomayerkou" vznikne nová poliklinika a 300 parkovacích míst. Druhou stranou se cestující dostanou do středu osmipatrových budov a nákupní zóny.
"Urbanistický koncept pracuje se symetrií Thomayerovy nemocnice a s tím, že lidé při výstupu očekávají nějaký rozptylový prostor, který bude tvořit široký podchod s nákupní zónou," říká architekt Václav Hlaváček ze Studia acht, který má na starosti výslednou podobu území nad stanicí metra.
Další území, které v budoucnu dostane novou podobu, je údolí poblíž železniční stanice Krč. Nádraží leží na trati Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany/Dobříš.
Město počítá s tím, že Správa železnic v budoucnu rozšíří trať na dvoukolejnou. Vzhledem k tomu, že tudy prochází i Jižní spojka, bude nádraží významným dopravním uzlem.
Foto: Reflecta Development
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 1. 2020 9:31
Nádraží poblíž Krčského údolí půjde za pár let k zemi. S výstavbou linky metra D vznikne na jeho místě nové centrum, které nabídne obchody, kanceláře a záchytné parkoviště pro Středočechy. Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka se město poučilo z chyb a chce, aby v daných místech bylo víc než jen metro. S developery vyjednává o rozvoji území i nad stanicemi Nemocnice Krč a Písnice.

Jak by mělo v budoucnu vypadat území nad stanicí Nádraží Krč, která bude součástí plánované linky metra D, zveřejnila společnost Reflecta Development na přednášce v pražském Centru architektury a městského plánování. Veřejné debaty se účastnil mimo jiných také náměstek primátora Petr Hlaváček a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy