Mileniálové si proměnili byt v ďáblickém paneláku. Prostor nově rozdělují luxfery

Mileniálové si proměnili byt v ďáblickém paneláku. Prostor nově rozdělují luxfery
Pár na doporučení svých známých oslovil studio Papundekl, které byt proměnilo v prostor odrážející mileniálský styl života.
Společenský prostor zase v kontrastu s masivními vestavěnými skříněmi působil utopeně a smutně.
Majitelé se shodují, že se v počátcích nemohli domluvit na tom, jak by měl interiér přesně působit.
"Aby se do středu bytu dostalo více přirozeného světla, navrhli jsme nové příčky kompletně z luxfer. Světlo tak prochází napříč celým bytem. Luxfery mají dobré akustické vlastnosti, propouští světlo a lze je jednoduše poskládat," popisují architekt Šimon Bierhanzl a Jan Bárta.
Foto: Aktuálně.cz/ Alex shoots buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 3. 2023 17:13
Psycholog a spisovatel dlouho bydleli v pronájmu na sídlišti v pražských Ďáblicích. Lokalitu si oblíbili, a když začali uvažovat o vlastním bydlení, rozhodli se hledat ve stejné čtvrti. Měli štěstí, podařilo se jim koupit byt v sousedním domě. Velikostí byl akorát, potřeboval ale rekonstrukci. Pár proto oslovil studio Papundekl, které pro něj navrhlo bydlení odrážející mileniálský styl života.

Majitelé přiznávají, že se dlouho nemohli shodnout na tom, jak by měl interiér působit. "Nakonec jsme se rozhodli pro relativně střídmou rekonstrukci a byt doplnili o hru s modernismem 50. let minulého století a sytou barevnost, jakou mají země na obratníku Raka. Stoly z exotického dřeva v hlavním obytném prostoru doplňují chromované židle, pohovka je v barvě kari, máme tu kaktusy a také karmínový perský koberec," popisuje dvojice.

Zadáním pro studio Papundekl bylo, aby se interiér prosvětlil a současně v sobě odrážel respekt k sídlišti z 60. let minulého století. "Aby se do středu bytu dostalo více přirozeného světla, navrhli jsme nové příčky kompletně z luxfer. Světlo tak prochází napříč celým bytem. Luxfery mají dobré akustické vlastnosti, propouští světlo a lze je jednoduše poskládat i do oblouku, což jsme využili pro zaoblení původně krkolomné uličky kolem koupelnového jádra," popisují architekti Šimon Bierhanzl a Jan Bárta.

Podívejte se na nápaditou proměnu.

 

Právě se děje

Další zprávy