Život a podnikání v Praze ho už unavovaly. Během covidu postavil tři domky na Šumavě

Život a podnikání v Praze ho už unavovaly. Během covidu postavil tři domky na Šumavě
První z domků, zvaný Vyhlídka, nabízí výhled na malebnou krajinu Šumavy.
"Hrubou stavbu, tedy obvodovou konstrukci s izolací a střechou provedla stavební firma, všechno ostatní, počínaje fasádou, jsme už dělali svépomocí, díky čemuž jsem já i moji spolupracovníci a kamarádi měli dostatek času prostor nacítit. Spousta věcí tak vznikala živelně a za pochodu, často doslova z momentálních nápadů, které přicházely při popíjení vína," říká Mahďák.
... jídelna a rozkládací pohovka...
"Hrušku jsme navrhli jako největší ze všech domečků. Má ložnici v patře, kterou doplňuje další malé patro se spaním pro děti," pyšní se majitel.
Foto: Michal Mahďák
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
27. 10. 2021 6:00
Michal Mahďák je spolumajitelem Café Sladkovský v Praze a většinu svého života strávil v podniku nebo pořádáním kulturních akcí, jako je Korzo Krymská a Vršovický tržíček. Po probdělých nocích a únavném gastro kolotoči ho začalo lákat si od Prahy i svého oboru na čas odpočinout, a tak si koupil pozemek na Šumavě a společně s kamarády na něm postavil tři dřevostavby. Teď je pronajímá.

"Rostla ve mně chuť si od toho všeho odpočinout a najít něco úplně jiného. Vždy mě zajímala architektura a design, přemýšlel jsem nad vybudováním designového hotelu nebo hostelu v Praze, ale tato myšlenka byla na realizaci dost složitá. Pak přišel spásný nápad nebo uvědomění, že to nemusí být v Praze, ale kdekoliv jinde a v mnohem menším měřítku," vzpomíná kavárník na začátek cesty.

V roce 2017 se Mahďákovi podařilo koupit parcelu na hranici chráněné krajinné oblasti Šumava před obcí Děpoltice a za pomoci architekta Petra Součka a několika přátel navrhli a postavili tři malé dřevostavby. Místo nazvané Tři domky má výhledy a ubytování v okouzlujícím stylu. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy