Bývalé sídlo Svitu je k nepoznání. V areálu Baťových závodů vznikla krásná kancelář

Bývalé sídlo Svitu je k nepoznání. V areálu Baťových závodů vznikla krásná kancelář
Areál Baťových závodů vznikl ve Zlíně koncem 19. století a dodnes se zachovala velká část jeho budov. Po revoluci byly domy rozprodány soukromým majitelům. Usídlily se v nich strojírenské firmy, banky nebo část krajského úřadu.
Industriální prostory si vyhlédla marketingová firma KHS jako své nové sídlo a reprezentativní prostor. "Nechtěli jsme pracovat na zátěžovém koberci ve starém kanclu s hnusným nábytkem z dýhy a na zasekaném počítači v noname softwaru. Říká se přece, že pán se po čase začne podobat svému psovi," tvrdí agentura, která si k přestavbě plochy najala architektonické studio Cosmo.
Kuchyňka je záměrně strohá a jednoduchá. Nutné vybavení architekti vsadili do kovového rastru.
U vstupu architekti navrhli černý děrovaný plech, který odráží neonové logo KHS. Čtvercové dělení recepce je inspirované pravidelným půdorysem budovy.
Foto: Marko Polášek, KHS
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 8. 2021 6:00
Ve zlínském areálu Baťových závodů, který se po znárodnění přejmenoval na Svit, se usídlila malá reklamní agentura. Na proměnu nevyužívaného industriálního prostoru oslovila architektonické studio Cosmo, které v památkově chráněné budově vytvořilo krásné interiéry. "Rozhodli jsme se akcentovat kvality původního prostoru, jako jsou vysoké stropy, velká okna a otevřený půdorys," tvrdí architekti.

Areál Baťových závodů vznikl ve Zlíně koncem 19. století a dodnes se zachovala velká část jeho budov. Po revoluci byly domy rozprodány soukromým majitelům. Usídlily se v nich strojírenské firmy, banky, část krajského úřadu a teď i marketingová firma. Podívejte se, jak pro ni ateliér Cosmo proměnil industriální interiéry. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy