Židovští architekti Otto a Karl Kohnovi projekt nestačili před emigrací dokončit a židovští nájemníci se prakticky nenastěhovali. Čekala na ně emigrace nebo koncentrační tábory. Prvními nájemníky se tak stali nacisté a po válce komunističtí funkcionáři. V roce 1989 tak mohli sledovat, jak se jim přímo pod okny bortí režim.
Molochov je lidový název pro funkcionalistický blok třinácti luxusních nájemních domů na pražské Letné s výhledem na Pražský hrad a Letenskou pláň. Původně mělo objekty navrhnout několik různých projektantů. Magistrát ale doporučoval jednotné architektonické řešení. Nejprve se jím zabývali právě Otto a Karl Kohnovi. Po jejich odchodu se práce ujal Josef Havlíček.
Pozoruhodný příběh první elektrické tramvaje. Úctyhodný stroj v době vzniku propadl:
Soubor z roku 1938 je tvořen blokem třinácti šestipatrových domů, které z jedné strany částečně uzavírají Letenskou pláň. Domy vytváří jednolitý blok s jednotně řešenou fasádou. Průčelí do letenské pláně je tvořeno střídavým pravidelným střídáním hladkých ploch s pásovými okny a zapuštěnými lodžiemi, které mají okrový keramický obklad.
Jednotlivé domy mají ale odlišné dispoziční řešení a detaily na schodištích a vestibulech dle návrhu původních projektantů. Také severní průčelí do uličky U Letenské vodárny zůstalo tak, jak je navrhli ve spolupráci s různými stavebníky původně vybraní projektanti. V parteru části bloku najdeme obchody.
Byty v Molochově mají nadstandardní vybavení, vnitřní haly přisvětlené přes skleněné příčky, shozy na odpadky, šatny, prádelny, prostorné koupelny.
Velké spory panují o to, kde se vzal název Molochov. Verzí je několik. Někteří tvrdí, že název souvisí s ruskými jmény, jiní tvrdí, že jde o přirovnání k velkému "molochu", a někdo dokonce tvrdí, že zde kdysi izolaci požírali moli.