Architekti koupili dvojdům v ospalém jihočeském městě. Proměnili ho v útulný domov

Architekti koupili dvojdům v ospalém jihočeském městě. Proměnili ho v útulný domov
Z jedné části se otevírá malý dvorek s průhledy do interiéru.
Vedle toalety je zašívárna v okně, odkud má člověk zároveň přehled o tom, kdo přichází domů.
V přízemí je vstupní část s knihovnou a schody do prvního patra.
Jádrem domu je společenská místnost s televizí…
Foto: Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
16. 10. 2021 16:13
Barbora a Jiří Weinzettlovi pracují jako architekti, a tak většinu času navrhují domy pro jiné. Konečně nadešel čas vytvořit si svůj vlastní domov daleko od ruchu velkoměsta. V historické části malého jihočeského města si koupili dva sousedící domy a spojili je v jeden velký celek.

"Místo nás od začátku lákalo pro svůj svérázný charakter a skvělou polohu. V úzkých ospalých uličkách, vedle travnatého plácku na Kozinově náměstí, jsme skryti před ruchem okolní dopravy, přitom nás jen pár kroků dělí od centra s obchody, službami a úřady, od škol, kina, divadla i nádraží," popisují lokalitu Barbora a Jiří Weinzettlovi z Atelieru 111 architekti.

Podívejte se na jejich nový domov v Trhových Svinech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 5 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy