Britští žáci si nemůžou do školy vzít kvůli vedrům šortky, vyrazili tedy v sukních

ČTK ČTK
21. 7. 2021 9:09
Skupina studentů z anglického hrabství Cornwall, kteří si kvůli pravidlům nesměli během současné vlny veder obléci do školy kraťasy, se odhodlala k nezvyklému protestu - za vzděláním vyrazila v sukních.
Connor Humprhies , Adrian Copp a Scott Penman
Connor Humprhies , Adrian Copp a Scott Penman | Foto: Profimedia.cz

Teenageři využili mezery v pravidlech pro nošení školních uniforem, která v jejich střední škole umožňují žákům nosit sukně bez ohledu na jejich pohlaví, informovala britská média. Část ostrovní země v současné době sužuje vlna třicetistupňových veder.

Patnáctiletý Adrian Copp a zhruba tucet jeho kamarádů vyměnili školní kalhoty za sukně, které si koupili za osm liber (přibližně 235 korun), aby vyjádřili svou frustraci ze zastaralých pravidel o uniformách na střední škole Poltair, napsal server The Independent.

"Přišlo mi to mnohem chladnější. Kalhoty jsou v tomhle vedru opravdu nepohodlné," konstatoval Copp. Reakce ve škole byly podle něj smíšené. "Někteří učitelé si mysleli, že si děláme legraci. Ale byli i tací, kteří nám fandili," popsal. "Byli jsme posláni pryč ze tříd a zakázali nám společenské kontakty na 24 hodin. Ale nechali nás jít, protože nemohli najít nic, co by nám přišili. Neporušili jsme žádná pravidla," podotkl Copp.

Skupina teenagerů chce svým protestem dosáhnout toho, aby si studenti i studentky mohli oblékat to, v čem se cítí pohodlně. Coppa podporuje i jeho matka Donna. "Když chodil na základní školu, mohl nosit kraťasy bez problémů. Ale z nějakého důvodu to není povoleno na středních školách," uvedla s tím, že je na svého syna hrdá. Ten mezitím plánuje ještě s dvěma kamarády vydržet a chodit v sukni do školy do konce tohoto týdne.

Škola se zatím podle britských médií k protestu studentů nevyjádřila. Podle zpravodajského serveru Metro se v jejích pravidlech píše: "Studenti musí nosit jednoduché padnoucí černé kalhoty ze standardního materiálu, které sedí v pase a na linii bot. Musí být ve stylu, který doplňuje sako. Sukně musí být plisované a nesmí být kratší než k výšce kreditní karty nad kolenem."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 10 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 21 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy