Známý e-shop stáhne výrobky ze zvířat. Kožešiny už neprodává, vyřadí i hedvábí, kašmír a mohér

Magazín Magazín
23. 6. 2018 10:08
Známý londýnský prodejce módy Asos oznámil, že od nového roku přestane prodávat materiály pocházející ze zvířat, jako je hedvábí, kašmír a mohér. Prodejce již dříve stáhl z nabídky kožichy, angorskou vlnu a další králičí srsti a zvířecí produkty. Organizace bojující za práva zvířat PETA společnost pochválila. O opatření, které začne platit od konce ledna příštího roku, informovala britská BBC. Kromě toho Asos stáhne také výrobky z ptačího chmýří, zvířecích kostí, zubů či mušlí a perleti. Organizace PETA dříve uvedla, že zvířata kvůli módním materiálům častokrát velmi trpí. K Asosu se hodlají přidat také módní řetězce Topshop, Gap, Zara, Boohoo či Primark.
Mohér pochází z angorských koz a používá se na výrobu svetrů či klobouků.
Mohér pochází z angorských koz a používá se na výrobu svetrů či klobouků. | Foto: Shutterstock
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy