Andělská pěst a Mlátička z Děčína: 
jedenáct obrazů z ženského boxu

Foto: Martina Houdek
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 9. 2016 9:59
Hezké drobné dívky si v ringu rozdávají rány pěstí. Fotografka Martina Houdek nahlédla do jejich světa a kromě ringu fotila i v zákulisí. “Lidé, kteří viděli moje snímky, se mě často ptají: Co kdyby si ta krásná blondýnka zlomila nos?” říká. Boxerky prý odpovídají, že to není problém a že v jiných sportech se také můžete zranit.

Snímky z ženského boxu jsou až do konce října vystaveny v kavárně Periferie Cafe v pražském Bráníku.

Pozvánka na výstavu

  • Martina Houdek působila jako fotoeditorka v ČTK a v MF DNES.
  • Nyní studuje fotografii na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně.
  • Výstavu snímků ženského boxu od Martiny Houdek si můžete prohlédnout v pražském Periferie Cafe do konce října.

Jak se fotografka, která předtím hodně fotila swingové hudebníky a tanečníky, dostala k boxu? “Před dvěma lety jsem dostala náhodou lístky na akci, která se jmenovala Gibu Fight Night. Zaujaly mě boxerky, které tam bojovaly. Fascinovalo mě, že existují krásné ženy, které dokážou takhle bojovat,” vysvětluje. Zaujal ji také kontrast mezi boxerkami a dívkami, které na jehlových podpatcích a spoře oblečeny nosily v aréně čísla, aby diváci viděli, kolikáté kolo bude následovat.

Hlavní impuls ovšem přišel poté, co fotila bývalého vynikajícího českého boxera Lukáše Konečného. “Spřátelili jsme se a on pak začal trénovat Fabiánu Bytyqi a Lucii Sedláčkovou, které přešly od amatérského k profesionálnímu boxu,” říká fotografka.

Brzy poté měla hotový první soubor, který ukazoval svět Fabiány Bytyqi přezdívané mezi boxery Andělská pěst. “Je to mimochodem studentka ergoterapie a je ztělesněním všech sympatických vlastností, které by si kdokoliv z nás mohl přát – je trpělivá, vytrvalá, svá a umí být i krásná,“ říká Martina Houdek. Pak začala fotit i další boxerky a postupně začal vznikat zajímavý soubor o ženském boxu, který nyní fotografka vystavuje.

Použitá technika: Čím se fotí ženský box

  • Fotoaparát: Nikon D610 (plnoformátová zrcadlovka)
  • Objektivy: Nikon 17-35/2.8 AF-S IF-ED
, Nikon 28-80mm f/3.3-5.6G, Nikon 24mm f/2,8 AF Nikkor, 
Nikon 50 mm F1,8 AF Nikkor D
 

Právě se děje

Další zprávy