Aligátor se vloupal do garáže a našel pohoštění na oslavu. Zachutnala mu dietní kola

Magazín Magazín
5. 5. 2022 10:30
Aligátor na Floridě měl družnou náladu a dorazil na narozeninový večírek místní rodiny ještě dřív, než začal. Vklouzl do garáže, kde měli obyvatelé domu uskladněné pohoštění, a bez ostychu se pustil do plechovek s dietní kolou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Karyn Dobsonová z floridského města Naples se zrovna chystala slavit narozeniny, takže se svým manželem Jamiem už o několik dní dříve nakoupila na večírek pořádnou zásobu pití. Krátce poté ovšem manželé z garáže, kde měli všechno uskladněné, zaslechli zvuky, které zněly, jako by tam nějaký nezvaný host něco rozbil. Píše o tom deník The Guardian.

"Vydal jsem se ke dveřím, které propojují garáž s obytnými prostory, trochu je pootevřel, a když jsem strčil hlavu dovnitř, zahlédl jsem aligátora. Měl asi dva a půl metru, snažil se vycouvat ven a všude kolem něj tekla pěna z vylité limonády," popsal Jamie Dobson.

"Vybral si balík s dietní kolou, který zjevně roztrhal, a dopřál si hned několik plechovek. Nejspíš si nealko spletl s pivem. Nějakou dobu jsme tam s manželem jen vyděšeně stáli a kontaktovali jsme naše kamarády, kteří nám samozřejmě psali všechny ty rádoby vtipné věty jako 'to je ale hezký narozeninový dáreček' a podobně," dodala Karyn Dobsonová.

Aligátor se do garáže pravděpodobně dostal ve chvíli, kdy se pár vrátil z procházky se psem a zapomněl zavřít vrata. Manželé dříve bydleli v Chicagu a na Floridu se přistěhovali teprve nedávno, takže netušili, jaké nebezpečí jim na jihu hrozí, když nechají garáž omylem otevřenou.

S nečekaným návštěvníkem jim nakonec pomohl specialista, který aligátora odchytil a přemístil do neobydlené oblasti. V rezidenčních čtvrtích se ještěři vyskytují zejména během období páření, které začíná v dubnu a trvá až do června. V těchto měsících totiž vylézají z bažin a porozhlížejí se po vhodných partnerech.

Podle ochránců zvířat aligátoři jen zřídka představují pro lidi ohrožení. "Málokdy člověka napadnou, pokud se je nesnaží připravit o potravu. Samice se pak mohou snažit chránit svá hnízda tím, že syčí a otevírají tlamu. Chtějí tím ale případné vetřelce jen odradit a obvykle se nestává, že by člověka pokousaly," uvedli ochránci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy