Hemala se vrací do televize. Na Barrandově poradí, kdy sušit prádlo nebo nejet s autem do myčky

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
20. 6. 2016 13:09
Bývalý televizní hlasatel se vrátí na obrazovky 4. července, kdy TV Barrandov začne vysílat pořad Nejlepší počasí. Divákům poradí, "kdy sušit prádlo, kdy je zbytečné jet s autem do myčky nebo kdy se věnovat lásce".
Foto: Jakub Plíhal

Bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala se vrátí na televizní obrazovky. Objeví se v novém pořadu televize TV Barrandov Nejlepší počasí.

Televize ho začne vysílat od pondělí 4. července a půjde o pořad, který poradí divákům, "kdy sušit prádlo, kdy je zbytečné jet s autem do myčky, nebo kdy se věnovat lásce," sdělila tisková mluvčí televize Kristýna Šmejkalová.

"Oslovení Alexandra Hemaly pro nás bylo logickým krokem, neboť se jedná o zkušeného televizního profesionála, který se těší divácké oblibě," vysvětlila Šmejkalová. "Navíc věříme, že v jeho podání bude Nejlepší počasí diváky přijato jako důvěryhodné," dodává.

Samotný Hemala byl z pozvánky na konkurz TV Barrandov překvapen, přeci jen je počasí na soukromých televizích doména převážně mladých a krásných žen. "Upřímně řečeno mě to také překvapilo. V životě jsem už zkusil ledacos, ale počasí ještě ne, takže to pro mě byla výzva," řekl Aktuálně.cz moderátor.

Hemala přiznal, že se nebojí, že by mu uvádění počasí mohlo nějakým způsobem poškodit dobré jméno. "Kdyby to byla obyčejná relace o počasí, tak bych do toho asi nešel. Tady ale dostaneme více času si s tím vyhrát a trochu pořad ozvláštnit, aby těch informací bylo trochu víc. Počasí je podle mě docela důležitá záležitost a uvidíme, co to se mnou udělá," uzavírá.

Alexander Hemala pracoval od roku 1973 jako hlasatel ve veřejnoprávní televizi. Na této pozici vydržel až do roku 2005, kdy byla zrušena. Od té doby působil jako režisér denního vysílání a věnoval se moderování v rozhlase a na společenských událostech.

V televizi se naposledy objevil jako moderátor pořadu Receptář Prima nápadů, kde nahradil zesnulého Přemka Podlahu.

Video:
 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy