Hemala se vrací do televize. Na Barrandově poradí, kdy sušit prádlo nebo nejet s autem do myčky

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
20. 6. 2016 13:09
Bývalý televizní hlasatel se vrátí na obrazovky 4. července, kdy TV Barrandov začne vysílat pořad Nejlepší počasí. Divákům poradí, "kdy sušit prádlo, kdy je zbytečné jet s autem do myčky nebo kdy se věnovat lásce".
Foto: Jakub Plíhal

Bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala se vrátí na televizní obrazovky. Objeví se v novém pořadu televize TV Barrandov Nejlepší počasí.

Televize ho začne vysílat od pondělí 4. července a půjde o pořad, který poradí divákům, "kdy sušit prádlo, kdy je zbytečné jet s autem do myčky, nebo kdy se věnovat lásce," sdělila tisková mluvčí televize Kristýna Šmejkalová.

"Oslovení Alexandra Hemaly pro nás bylo logickým krokem, neboť se jedná o zkušeného televizního profesionála, který se těší divácké oblibě," vysvětlila Šmejkalová. "Navíc věříme, že v jeho podání bude Nejlepší počasí diváky přijato jako důvěryhodné," dodává.

Samotný Hemala byl z pozvánky na konkurz TV Barrandov překvapen, přeci jen je počasí na soukromých televizích doména převážně mladých a krásných žen. "Upřímně řečeno mě to také překvapilo. V životě jsem už zkusil ledacos, ale počasí ještě ne, takže to pro mě byla výzva," řekl Aktuálně.cz moderátor.

Hemala přiznal, že se nebojí, že by mu uvádění počasí mohlo nějakým způsobem poškodit dobré jméno. "Kdyby to byla obyčejná relace o počasí, tak bych do toho asi nešel. Tady ale dostaneme více času si s tím vyhrát a trochu pořad ozvláštnit, aby těch informací bylo trochu víc. Počasí je podle mě docela důležitá záležitost a uvidíme, co to se mnou udělá," uzavírá.

Alexander Hemala pracoval od roku 1973 jako hlasatel ve veřejnoprávní televizi. Na této pozici vydržel až do roku 2005, kdy byla zrušena. Od té doby působil jako režisér denního vysílání a věnoval se moderování v rozhlase a na společenských událostech.

V televizi se naposledy objevil jako moderátor pořadu Receptář Prima nápadů, kde nahradil zesnulého Přemka Podlahu.

Video:
 

Právě se děje

před 10 minutami

Krejčíková a Čeng Saj-saj si zahrají v Dubaji o deblový titul

Barbora Krejčíková a Číňanka Čeng Saj-saj si zahrají v Dubaji o první společný titul ve čtyřhře. Turnajové pětky mohou v sobotním finále narazit na nasazené jedničky Barboru Strýcovou s tchaj-wanskou parťačku Sie Šu-wej.

Krejčíková, jež většinou deblové soutěže hraje po boku Kateřiny Siniakové, absolvuje v Dubaji s Čeng Saj-saj druhý turnaj. Před třemi lety v Římě vypadly ve čtvrtfinále.

Nyní v Dubaji vítěznou sérii prodloužily proti Američankám Alison Riskeové a Desirae Krawczykové, které porazily dvakrát 6:2. Strýcová se Sie Šu-wej nastoupí vpodvečer proti kanadsko-čínskému páru Gabriela Dabrowská, Čang Šuaj.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,908.770 dolarů):

Čtyřhra - semifinále: Krejčíková, Čeng Saj-saj (5-ČR/Čína) - Riskeová, Krawczyková (USA) 6:2, 6:2.

před 11 minutami

Na Příbramsku se srazilo nákladní vozidlo s vlakem, čtyři lidé utrpěli zranění

Ve Staré Huti na Příbramsku se v pátek před 12:00 srazil vlak s nákladním autem, záchranáři podle mluvčí Petry Effenbergerové ošetřili čtyři lehce zraněné. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

Podle mluvčího středočeských hasičů je vlak vykolejený, ale není převrácený. "Ve vlaku cestovali čtyři lidé," uvedl Svoboda. Mezi zraněnými je strojvedoucí, řidič nákladního vozu a dva cestující. Podle Effenbergerové byli všichni po nezbytném ošetření na místě převezeni do příbramské nemocnice.

Podle Svobody si havarovaný vlak převezmou k vyproštění drážní hasiči. Dopravu cestujících v úseku mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy zajistí autobusy. Trať na Čerčany bude ještě několik hodin zavřená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy