71letá plavkyně kopla lupiče do rozkroku

ČTK ČTK
1. 9. 2009 10:20
Brisbane (Austrálie) - Jednasedmdesátiletou plaveckou legendu Dawn Fraserovou napadl zloděj, který se s tlupou dalších výrostků pokusil vyrabovat dům její dcery v Brisbane, ale se zlou se potázal.

Čtyřnásobná olympijská vítězka se ubránila a mladík skončil v rukou policie. Podle televizní stanice Sky News se útočník snažil Fraserovou škrtit.

"Přišel od vrat a chytil mě. Tak jsem ho drapla za ucho a za vlasy a kopla do rozkroku. Musel mě pustit," líčila událost bývalá plavkyně, která získala na třech olympiádách celkem osm medailí.

"Ohrožoval mě na životě. Jsem tím vážně znechucená," prohlásila první žena, která zaplavala 100 metrů volným způsobem pod jednu minutu a její světový rekord vydržel patnáct let.

Zloděje jí pomohl zpacifikovat přítel, který přiběhl a donutil mladíka ležet na břiše do příjezdu policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy