10 cestovatelských tipů pro dobrodruhy

10 cestovatelských tipů pro dobrodruhy
Tip č. 1: Faerské ostrovy. Nejjižnější ostrov Suduroy. Ostrovy jsou autonomní součástí Dánska.
Tip č. 2: Delta řeky Okavango v Botswaně. Patnáctset kilometrů dlouhá jihoafrická řeka vytváří v Botswaně obrovskou bažinatou deltu, která je označována za jeden ze sedmi přírodních divů Afriky a mluví se o ní jako o jedné z posledních divočin na planetě.
Tip č. 2: Delta řeky Okavango v Botswaně. Lekníny v rozsáhlých vodních a mokřadních plochách.
Tip č. 3: Jezera Ounianga, Čad. Skupina jezer v oblasti saharské pouště vytváří ve vyprahlém prostředí unikátní krajinu rozmanitých barev i tvarů.
Foto: Profimédia
Štěpán Plaček Štěpán Plaček, Profimedia
3. 10. 2013 10:39

Která místa na zeměkouli mohou rezonovat s vaší dobrodružnou povahou či romantickou duší? Přinášíme spolu s agenturou Profimedia deset tipů z celého světa. Jde o tyto přírodní skvosty: Torres del Paine National Park (Chile), Faerské ostrovy, Fiordland National Park (Nový Zéland), Okavango Delta (Botswana), Ounianga jezera (Čad), Biosférická rezervace monarchy stěhovavého (Mexiko), Palauské ostrovy (Mikronésie), Toskánsko (Itálie), ostrovy na Fidži, Yellowstone NP (USA).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy