Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Založení účtu či sjednání půjčky. Bankovní služby lze využívat i bez návštěvy pobočky

2. 9. 2020 9:51
Koronavirová epidemie v mnoha ohledech změnila naše chování. V osobním i profesním životě jsme například začali více využívat digitální technologie. Zjistili jsme totiž, že spoustu věcí, které jsme dosud řešili osobně, můžeme bez problémů udělat z pohodlí domova, na což se snadno zvyká. Třeba návštěvy banky lze omezit na minimum.
Foto: mBank

I když - anebo možná právě proto -, že bankovní služby potřebujeme denně, chceme správě financí věnovat co nejméně času. Jak toho docílit? Co největším využíváním digitálních kanálů. Například klienti mBank si mohli už před vypuknutím koronavirové epidemie sjednat téměř vše prostřednictvím mobilní aplikace či internetového bankovnictví. "Být digitální bankou je pro nás přirozené. Snažíme se v duchu našeho hesla Život na prvním místěnabízet užitečné, inovativní, ale současně i jednoduché produkty a služby, které si klienti mohou sjednat a následně je využívat a případně i přizpůsobovat, aniž by museli chodit na pobočku," vysvětluje Zdeněk Rys, vedoucí digitálních kanálů mBank. Za svůj přístup k inovacím na poli bankovnictví si mBank v lednu odnesla z udílení výročních cen Mastercard Awards 2019 ocenění Innovations.

A co u ní vyřídíte z pohodlí domova? Například běžný účet mKonto si můžete založit prostřednictvím mobilní aplikace. mBank navíc nedávno celý proces podstatně zrychlila a zjednodušila. Otevřít si ho tak nyní lze pomocí několika snadných kroků, které uděláte podle pokynů přímo v aplikaci, již si můžete stáhnout z Google Play nebo App Store.

U mBank je dále možné on-line z pohodlí domova požádat o půjčku. Stávající klienti tak můžou učinit v mobilní aplikaci či internetovém bankovnictví a po schválení dokonce připravenou smlouvu potvrdí opět tam, díky čemuž mají po potvrzení potřebné peníze okamžitě k dispozici na svém mKontu.

I karty mohou klienti banky spravovat na dálku podle aktuálních potřeb. Samozřejmostí jsou například změny limitů pro výběry z bankomatů, nákupy v obchodech či na internetu nebo aktivace Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay či Fitbit Pay. Možné je ale i třeba dočasně vypnout a pak podle potřeby zase zapnout bezkontaktní platby.

mBank má v nabídce debetní mKartu Svět, která klientům nabízí jedny z nejlepších kurzů na trhu. Navíc se při jejím používání nemusíte bát nevýhodných služeb, na které můžete v zahraničí narazit. mBank totiž jako první banka v Česku nabídla klientům možnost zablokovat si pomocí mobilní aplikace na kartě službu s názvem Dynamic Currency Conversion (DCC), tedy konverzi měny, na kterou by si lidé při placení u obchodníka nebo výběru z bankomatu v zahraničí měli dávat pozor. Tato nevýhodná služba totiž platbu okamžitě převádí na české koruny, zpravidla ovšem s nevýhodným kurzem. Stejným způsobem si klienti mohou zablokovat také tzv. Surcharge fee, tedy paušální poplatek za použití bankomatu. Hlavně někteří zahraniční provozovatelé ho mohou účtovat těm, kdo nejsou jejich klienty a chtějí bankomat využít.

Více informací o mBank a jejích produktech a službách najdete na www.mbank.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy