reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zabezpečte svoji domácnost podle požadavků pojišťovny

Zabezpečení domácnosti je důležité nejen pro pocit bezpečí. Při výměře pojistného plnění na něj hledí i pojišťovny. Co můžete udělat pro zlevnění pojistného plnění?

Bezpečnostní dveře jsou základ

Při pojištění domácnosti posuzují pojišťovny míru zabezpečení bytu nebo domu. Kvalitní vstupní dveře patří obvykle nejen k podmínce pojištění, ale zároveň vám mohou pojistku značně zlevnit. Obyčejný zámek na dveřích stačí většinou pouze pro nejnižší částky. Při posuzování rozhoduje bezpečnostní třída dveří. Ideální volbou je třída 3. Odolá hrubé síle i páčidlu, šroubováku a ostatním nástrojům zlodějů. Bezpečnostní třída 4 pak poslouží majitelům drahého umění, nebo zbraní.

Myslete i na další slabá místa

Pokud bydlíte v rodinném domě, nezapomeňte na zabezpečení oken, balkonu a dalších slabých míst, kudy může zloděj proniknout dovnitř. Ideálním řešením jsou mříže, ty ale oku příliš nelahodí. Zvolit můžete i bezpečnostní skla nebo folii na sklo. Ideálního zabezpečení dosáhnete pořízením alarmu. Pořízením bezpečnostních dveří do domu a dalších zabezpečovacích prvků se zvyšuje částka, kterou vám pojišťovna vyplatí. Rozdíly jsou v řádech statisíců korun, být připraven se tedy opravdu vyplatí.

Peníze se vám vrátí na slevách pojištění

Pořízení vchodových bezpečnostních dveří není levnou záležitostí. Myslete ale na to, že sleva za kvalitní zabezpečení domácnosti se může vyšplhat až na 30 %. Dalších úspor dosáhnete, pokud si sjednáte u jedné pojišťovny více pojistek, vyšší spoluúčastí, nebo ročními platbami. Pojišťovny své klienty obvykle po několika letech odměňují také bonusy za bezeškodní průběh.

Rozdíly pojistného plnění v závislosti na zabezpečení domácnosti

Částky, které vám pojišťovna v případě vykradení domácnosti vyplatí se od sebe výrazně liší. Zatímco s klasickým zámkem dostanete u jedné z pojišťoven maximálně 50 000 korun, s bezpečnostními dveřmi může částka vystoupat až k 800 000. Jiná pojišťovna poskytuje slevu až 50 % z pojistného v závislosti na úrovni zabezpečení. A některé pojišťovny vám domácnost bez bezpečnostních prvků dokonce ani nepojistí. Bezpečnostní dveře by měly být standardem. Jejich výběr nepodceňujte, vyberte si odborníky, kteří vám poradí a postarají se o bezpečí vás i vaší domácnosti.

autor: komerční článek | 11. 1. 2018 11:19

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama