reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vstupní dveře, okna i garážová vrata: jak je to s materiály a funkčností?

Každá výměna vstupních dveří do domu je provázena množstvím nejasností a otázek. Jaký zvolit materiál? Jaké další parametry jsou důležité? Poradíme vám.

Vstupní dveře jsou vizitkou každého domu a do značné míry vypovídají o tom, kdo konkrétní nemovitost obývá. Zároveň jde o nemalou a velmi důležitou investici, takže není divu, že si většina lidí neví rady, když má na výměnu vstupních dveří dojít.

Hliníkové dveře, nebo plastové? Srovnejte si priority

Plastové vchodové dveře si zažily éru slávy a stále jsou velmi oblíbené díky nižší pořizovací ceně při současném zachování skvělého vzhledu. Nemají však takové vlastnosti jako dveře hliníkové. K těm totiž patří delší životnost, zajištění větší míry bezpečí nebo větší počet variant provedení.

Hliníkové dveře se vyznačují dlouhou životností a oproti plastovým dveřím jsou mnohem pevnější i odolnější vůči teplu i mrazu. Zároveň poskytují větší zabezpečení vás i vašeho majetku před nevítanými návštěvníky.

K dalším výhodám hliníkových vstupních dveří do domu patří také možnost výroby ve větších rozměrech, odolnost vůči intenzivnímu používání a širší spektrum možných povrchových úprav. Díky moderním technologiím a pestré paletě možných úprav je dnes již samozřejmostí, že můžete mít vchodové dveře, garážová vrata i okna vyvedené v totožném designu i přesto, že vchodové dveře budou hliníkové, okenní rámy plastové a garážová vrata z pozinkovaného plechu.

Přístupový systém nebo klasický zámek?

Užívání klasických zámků na klíč poměrně rychle ustupuje moderním přístupovým systémům nejen u bytových domů s mnoha obyvateli, ale vyplatí se už i u rodinných domů: stále více lidí dává při pořizování nových dveří přednost přístupovému systému na otisk prstu, kterým může každý člen rodiny ovládat jak vchodovou branku, tak vstupní dveře do domu, garážová vrata či zadní vchod do dílny.

Tento sofistikovaný způsob volí především rodiny s dětmi, které často klíče ztrácejí, případně rodiny, jejichž součástí jsou senioři - ti zase klíče zapomínají buď uvnitř, nebo jinde venku. Otevírání otiskem prstu je proto nejlepším preventivním opatřením proti těmto komplikacím a častým a nákladným výměnám zámků.

autor: Animo Bohemia, s.r.o. | 14. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama