Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

V srdci Kitzbühelských Alp

Barbora Vojtová
11. 6. 2020 10:04
Mezi horou Kitzbüheler Horn a pohořím Wilder Kaiser leží doslova pohádková oblast Kitzbühelské Alpy – St. Johann in Tirol. Právě zde vás přivítá pravá tyrolská atmosféra, ale hlavně si vás podmaní pitoreskní příroda a tamní kulinářské speciality.
Léto v St. Johann in Tirol
Léto v St. Johann in Tirol | Foto: Copyright: Mirja Geh Photography / Mirja Geh Photography
Foto: Österreich Werbung

St. Johann in Tirol, Oberndorf, Kirchdorf a Erpfendorf jsou malebná tyrolská městečka, která svým návštěvníkům nabízí vše, co moderní letní destinace vyžadují. Klíčovou devizou celé turistické oblasti Kitzbühelské Alpy - St. Johann in Tirol je její multifunkčnost, rozmanitost a modernost, avšak postavená na tradici a kořenech regionu. Bez ohledu na to, zda jste pasivní či aktivní sportovec, kolik vám je let a zda jedete s rodinou, partnerem či sami, budete si moci užít rozsáhlou síť profesionálně upravených cyklistických tras a MTB trailů v délce až 200 km, ale také 200 km dlouhé turistické stezky, rozmanitá ubytovací zázemí a další atraktivní služby.

Horská chata St. Johann
Horská chata St. Johann | Foto: Copyright: Franz Gerdl

Když k tomu navíc využijete lokální turistickou kartu St. Johann Card, čeká na vás - kromě regionální veřejné dopravy zdarma - celá řada dalších výhod jako jsou zvýhodněné či volné vstupy, wi-fi hotspoty nebo možnost účasti na řadě zábavných akcí, nejčastěji spojených s pohybem či gastronomií. Právě gastronomie je dalším z magnetů regionu.

Tyrolská kuchyně je postavena na kvalitních surovinách z tamních farem, které nápadití šéfkuchaři kombinují do tradičních receptů, ale i sofistikovaných národních či mezinárodních pokrmů. Ty si můžete užít jak v příjemných restauracích, tak na horských chatách či na oblíbených tamních trzích. Aby vám gastronomické dobroty chutnaly ještě o něco lépe, zapojte pohyb a vydejte se poznávat rozmanitou krajinu Kitzbühelských Alp. Dobře značené turistické a lesní cesty či rozsáhlé pastviny, divoká horská jezera či vodopády nebo rokle a soutěsky jsou zde ideálním lákadlem pro všechny náročné milovníky přírody.

Výhled z Harschbichlu ve směru k rezervaci Wilder Kaiser
Výhled z Harschbichlu ve směru k rezervaci Wilder Kaiser | Foto: Copyright: Mirja Geh Photography / Mirja Geh Photography

Pravděpodobně nejznámějším turistickým úsekem je pětidenní Koasa Trail v délce 79 km s převýšením 4700 metrů. Během této několikadenní túry vás čeká každý den jeden vrchol zasazený do neobyčejné tyrolské přírody. Připravte se ale, že z vás po celou dobu nespustí oči klíčová dominanta oblasti - pohoří Wilder Kaiser. Stejně tak tomu bude i v případě, že se rozhodnete pro jinou z pěších túr jako například okruh po horských pastvinách soutěskou Grießbachklamm nebo pro - obzvláště v letních měsících osvěžující - výlet k vodopádu Eifersbacher Wasserfall. Labyrintem ve skalách je specifická čertova stezka Teufelsgasse a částečně nezabezpečenou cestou, avšak s magickými panoramaty, vede okruh Horn-Gipfel-Höhenweg. V případě, že byste se chtěli na cestu vydat i s kočárkem, pak raději vyberte jednu ze dvou tématických stezek v rámci chráněné přírodní oblasti Kaiserbachtal.

Dobrodružství v Hornparku v St. Johann in Tirol
Dobrodružství v Hornparku v St. Johann in Tirol | Foto: Copyright: Mirja Geh Photography / Mirja Geh Photography

Na své si přijdou také vyznavači cyklistických výzev všech úrovní a pustit se lze například i do parašutismu, tandemového paraglidingu, letu balónem, raftingu či se vydat na atraktivní ferraty nebo do lanového parku s oblíbenou zipline aktivitou Flying Fox. Zkrátka v oblasti Kitzbühelské Alpy - St. Johann in Tirol se rozhodně nudit nebudete!

Jízda na horských vozítkách v St. Johann in Tirol
Jízda na horských vozítkách v St. Johann in Tirol | Foto: Copyright: Mirja Geh Photography / Mirja Geh Photography

Více info na: www.kitzalps.cc

Sýr Wilder Kaiser

Wilder Kaiser není jen název horského masivu, ale také tyrolské sýrové farmy Schaukäserei Wilder Käser, kde se můžete podívat na výrobu sýrů, které mají tradici 500 let. Uvidíte a ochutnáte například jemně aromatický měkký sýr, středně vyzrálé camemberty či tvrdé zrající sýry.

Více na: wilder-kaeser.at

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy