Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Světoznámý román jako audiokniha. Objevte novou tvář Mistra a Markétky

Audioteka.cz
4. 2. 2021 9:01
Devítidílnou sérii s hlasy 60 špičkových herců a originální hudbou přináší Audioteka Klub.
Světoznámý román jako audiokniha. Objevte novou tvář Mistra a Markétky
Světoznámý román jako audiokniha. Objevte novou tvář Mistra a Markétky | Foto: Komerční sdělení

Vrchol literární tvorby Michaila Bulgakova o věčném boji dobra se zlem, odkrývající absurdity socialistické reality, je právem považován za jedno z nejdůležitějších děl 20. století. Mistrovsky se v něm prolíná několik dějových rovin, kde realita prostupuje do světa fantazie a jemný humor souzní s hlubokou satirou. Román Mistr a Markétka zůstává v mnohém aktuální dodnes. I proto se stal předlohou pro devítidílnou sérii, kterou nyní uvádí Audioteka, největší on-line platforma s audioknihami u nás. Díky excelentním hereckým výkonům a špičkovému zvuku je novinka příslibem intenzivního kulturního zážitku.

Mistr a Markétka
Mistr a Markétka | Foto: Komerční sdělení

Velmi působivý je už samotný výčet interpretů. Audioknize propůjčilo své hlasy šedesát českých a slovenských hereckých osobností v čele s Martinem Myšičkou, Annou Fialovou a Jiřím Lábusem. Po jejich boku září Václav Neužil, Petr Čtvrtníček, Viktor Preiss, Taťjana Medvecká, Karel Heřmánek starší nebo Marek Němec. Režie se chopila zkušená Natália Deáková, která za rozhlasové hry posbírala řadu prestižních ocenění, například na mezinárodním festivalu Grand Prix Nova. 

Superprodukce jako nejnovější trend

Mistrovi a Markétce se dostalo tzv. superprodukčního zpracování, jehož průkopníkem je právě Audioteka. Tento přístup dává audioknihám zcela nový rozměr. K dílu vzniká na míru šitý zvukový plán postavený na speciálních efektech a originálních hudebních kulisách, které posluchače bravurně vtáhnou do děje. Klíčovou roli přitom hraje prvotřídní kvalita zvuku.

Mistr a Markétka - audiokniha | Video: Audioteka.cz

"Superprodukce, ač se týká audio formátu, v mnohém připomíná realizaci filmového díla. Natáčení Mistra a Markétky trvalo jeden měsíc, tomu však předcházel poměrně náročný casting a výroba zvukového plánu. Realizace dále zahrnovala výběr studia, které by vyhovovalo nahrávání za účasti takto velkého souboru interpretů, a finální postprodukci, která zabrala šest měsíců", uvádí šéf produkčního týmu Mistra a Markétky Michal Sieczkowski.

Nové díly vycházejí každý týden

Kompletní sérii Mistra a Markétky najdete v Audioteka Klubu, který je první streamingovou službou s audioknihami v České republice. Příběh lze přehrávat na mobilu, tabletu a dalších zařízeních, i bez připojení k internetu. Postačí k tomu členská registrace a účet v aplikaci Audioteka, a pak už můžete poslouchat bez omezení, třeba při večerním běhu, usínání nebo cestou do práce. Díky vylepšeným funkcím aplikace se dá také zrychlovat tempo zvuku, pracovat s režimem spánku nebo si z audioknihy udělat příjemného společníka za volantem.

Světoznámý román jako audiokniha
Světoznámý román jako audiokniha | Foto: Komerční sdělení

Každý z dílů vychází pravidelně po týdnu ve středu, až do 17. března 2021. Představu o zpracování získáte i bez členství v Klubu, aplikace a web Audioteky nabízejí ukázku díla zdarma. V rámci měsíčního předplatného však můžete poslouchat nejen tuto novinku, ale i stovky jiných příběhů - od světových bestsellerů až po exkluzivní obsah z vlastní produkce Audioteky.

Více informací najdete na www.audioteka.cz.

Trailer k audio sérii Mistr a Markétka si můžete prohlédnout zde.

 

Právě se děje

Další zprávy