reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Ručníky a osušky aneb malá inspirace pro vaši koupelnu

Foto: Komerční sdělení
Rádi byste si pořídili nové ručníky nebo osušky, ale nevíte, jaké parametry by měly splňovat? Pak si přečtěte tento článek. Dozvíte se v něm, jaké možnosti nabízí současný trh a čím se při výběru řídit.

Tip na správný výběr

To nejdůležitější, co při výběru ručníků a osušek upřednostňujeme, je jemný povrch, savý materiál, hezké barvy a design. Kromě těchto vlastností je však nutné věnovat pozornost i gramáži. Standardně platí, že čím je její hodnota vyšší, tím více jsou ručníky nadýchanější, savější, a především odolnější proti mechanickému poškození. Pokud si tentokrát chcete dopřát skutečnou kvalitu, vybírejte výrobky o gramáži 450 g/m2 a výše.

Luxusní sady pro fajnšmekry

Nákup luxusních ručníků a osušek je v současnosti módní záležitostí. Každý výrobce sleduje aktuální trendy na světovém trhu a přizpůsobuje jim i své kolekce. Vaši koupelnu tak můžete dokonale sladit do barev a odstínů podle přání. Výjimkou nejsou ani odvážnější pestré barvy, vystupující obrazce, květinové, listové, či secesní vzory, štrasové kamínky, kombinace tkaniny a froté, či dokonce třásně, zkrátka a dobře, nic není nemožné a fantazii se meze nekladou.

Bambusové ručníky proti vlhkosti a bakteriím

Vlhkost nemá šanci, vsadíte-li na oblíbené bambusové ručníky, které pojmou až čtyřikrát víc vlhkosti než klasická bavlna. Bambusové osušky mají také antibakteriální povrch, který brání vzniku nežádoucích organismů a plísní. Jsou proto velmi vhodné pro alergiky a osoby s velmi citlivou pokožkou. Pořídit je můžete samozřejmě i malým dětem, jejichž pokožka je daleko citlivější než u dospělých. Bambusové osušky i ručníky jsou zárukou komfortu, sucha a příjemného pocitu čistoty.

Co všechno umí bambusové vlákno?

Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické, bambus obsahuje složku zvanou „bamboo khun“, jež tyto rostliny chrání před bakteriemi či plísněmi, a proto bambusové vlákno dokáže zničit až 70% nežádoucích organismů.

Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak máte pocit lehkého osvěžení a v zimě se naopak příjemně zahřejete.

Dětské osušky s pohádkovými motivy

S oblíbenými pohádkovými hrdiny a motivy tzv.“animáků“ se dnes setkáte na nejrůznějším dětském zboží, proto dětské osušky nejsou výjimkou. Běžně jsou k dostání nejrůznější postavy od Walta Disneye, Mimoni, Ledové království, Auta, z našich pohádkových motivů pak nejčastěji narazíte na Krtečka nebo Čtyřlístek. Děti je milují a ručník či osuška s takovýmto veselým a hezky barevným motivem dokáže dětská očka rozzářit. I v tomto případě je samozřejmě brán zřetel na potřeby citlivé dětské pokožky. Kvalitní osušky a ručníky určené pro děti jsou velmi jemné a hebké na dotek, neztrácí barvu a jsou odolné při praní i častém používání.

Nakupujte u odborníků

Nakupovat u prověřených prodejců se vždycky vyplatí. Většinou dost rychle poznáte, zda je personál v obchodě v této věci proškolený a dobře zná nabízený sortiment. Toto platí i při nákupu osušek a ručníků na internetu, kdy je třeba upřednostňovat výrobce a prodejce s ověřenými zkušenostmi a odborností.

Správná údržba osušek a ručníků

Na kvalitě údržby osušek a ručníků závisí i délka jejich životnosti. Chcete-li si udržet svou novou sadu ručníků v perfektním stavu co nejdéle, jejich údržbu a způsob praní rozhodně nepodceňujte. Než ručník či osušku vůbec poprvé použijete, je dobré je jednou nebo dvakrát vyprat a poté nechat volně uschnout. Při údržbě vždy dbejte pokynů, které jsou uvedeny na štítku. K praní použijeme spíše prací gel než prášek, při špatném vymáchání by prášek mohl zůstat nerozpuštěný mezi vlákny. Aviváž vynecháme, neboť lepí vlákna ručníku, který pak tuhne a přestává být měkký a poddajný. Použitím aviváže může také ručník či osuška ztratit určité procento ze své původní savosti. Praním příliš velkého množství prádla najednou mohou ručníky také nevzhledně žmolkovatět.

Shrnutí na závěr

Ať už tedy kupujete ručníky nebo osušky, vždy je dobré orientovat se podle materiálu, gramáže a také výšky vlasu. Ručník s dlouhým vlasem je měkký, hebký a dobře saje. Krátký vlas má oproti tomu spíš masážní efekt a proto se hodí například do sauny či wellness center. Máte-li malou a špatně větranou koupelnu, která je tak doslova líhní pro plísně a bakterie, doporučujeme výše zmíněný bambus.

autor: komerční článek | 9. 1. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama