reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Relaxace pod modrou oblohou! Aneb jak vybrat houpací síť na zahradu

Také už se těšíte, že se s teplým počasím přesunete z domu na zahradu, terasu či balkón? Že budete odpočívat ve stínu stromů, za zpěvu ptáků a obklopeni vůněmi květin? Pokud ještě nemáte útulné místo, kde byste mohli po náročném dni relaxovat, je čas to napravit a pořídit si venkovní houpací síť.

Houpání je blahodárné

Houpací síť z vás stres i starosti odplaví hned díky jemnému pohupování. Můžete se v ní zašít s knížkou nebo jen tak pozorovat okolní přírodu. Stačí chvilka a budete opět svěží. Blahodárné účinky houpání.

Jak vybrat houpací síť na zahradu

Abyste mohli v klidu relaxovat a nemuseli si dělat zbytečné starosti s každodenním uklízením houpací sítě, je dobré zvolit hamaku z voděodolného a rychleschnoucího materiálu.

Například venkovní houpací sítě La Siesta můžete nechat venku celé léto. Jsou totiž vyrobené z funkčního vlákna HamacTex®, které je nejen voděodolné, ale i UV rezistentní. Neublíží jim prudké slunce, ranní rosa ani déšť. Vlhkost se nedrží ani v záhybech sítě, takže se nemusíte bát plísní či zatuchlosti.

Jako v bavlnce

Přestože má HamacTex® vlastnosti funkčních tkanin, na dotek je skoro nerozeznatelný od bavlny. Na rozdíl od ní je však téměř bezúdržbový - kromě toho, že má dobrou rezistenci vůči vlhkosti, velmi dobře odolává zašpinění a poškození.

Vybere si každý

Houpací sítě z HamacTexu® najdete ve všech kategoriích -  mezi klasickými houpacími sítěmi, houpacími sítěmi s tyčí, závěsnými sedačkami i houpacími vaky pro děti. Ze široké nabídky venkovních houpacích sítí La Siesta jsme pro vaši inspiraci vybrali:

Houpací síť akorát pro jednoho

Houpací síť La Siesta Sonrisa bude další trvalkou, která rozkvete ve vaší zahradě. Její intenzivní barvy rozzáří letní dny i vaši náladu. Velikostně je určená pro jednu osobu a na její zavěšení budete potřebovat prostor o délce minimálně 270 cm.

Houpací sedačka

Závěsné houpací sedačky jsou neméně pohodlné, k jejich zavěšení však stačí jen jeden kotevní bod, takže je pohodlně umístíte na balkón či na menší zahradu s jedním stromem.

Doporučujeme rodinnou houpací sedačku La Siesta Domingo, která je natolik prostorná, že si do ní můžete nejen pohodlně sednout, ale i lehnout. Velký počet závěsných šňůr zajistí rovnoměrné rozložení váhy, a integrovaný pojistný čep bezpečnou 360˚ rotaci. Co si vybrat? Závěsnou síť nebo závěsnou sedačku?

Houpací sítě s rozpěrnou tyčí

Houpací sítě s rozpěrnou tyčí jsou velmi dekorativní. Rozpěrná tyč udržuje houpací síť napnutou, a vy se tak můžete lépe vystavit slunečním paprskům. V houpací síti Alabama, která je vyrobená ze zateplené látky se vám bude ležet pohodlně jako na lehátku.

Sbalte si síť s sebou

Výhodou houpacích sítí a sedaček je i to, že je můžete kdykoli sbalit a vzít je s sebou na výlet do lesa, na ryby či k vodě. Všude tam užijete prostornou houpací síť La Siesta Aventura v decentních odstínech. Místa je v ní dost pro dva, aby vaše radost z pobytu v přírodě mohla být dvojnásobná.

Houpací sítě a vaky pro děti

La Siesta nezapomněla ani na děti a mezi oblíbené dětské vaky Joki přidala venkovní variantu - Joki Outdoor, který výborně poslouží jako houpačka, skrýš či útulné útočiště pro krátký odpočinek na čerstvém vzduchu.  

Kam a jak zavěsit houpací síť

Ideálním místem, kam houpací síť zavěsit, je polostín mezi dvěma vzrostlými stromy. Dobře ale poslouží i trámy, zdi nebo sloupky pergoly.

Pokud nic z toho ve vaší zahradě nemáte, nevadí. Houpací síť doplňte stojanem a máte vystaráno. Ten si vyberete podle  materiálu - dřevěný či kovový a velikosti vaší sítě. Stojany na houpací sítě a sedačky.

Jak síť zavěsit vám napoví video:

Video: komerční obsah

autor: komerční článek | 14. 5. 2018 10:17

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama