reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Proč jsme vymysleli světlovod na přívod denního světla?

Protože si přejeme, aby se Vám (ale i nám) dobře a pohodlně bydlelo!

Denní světlo nás dělá šťastnými, usměvavými a rozhodně má zásadní vliv na náš denní rytmus, avšak někdy prostory kde se pohybujeme, nejsou dobře osvětleny a důsledky mohou být opravdu zásadní.
Původní originální světlovody Solatube® tento rok oslavily 26 let své existence v rodinných a komerčních stavbách po celém světě. I v České Republice se tyto výrobky staly populárními a čím dál častěji se začleňují do nových, ale i existujících staveb. Do našich domovů, kanceláří i sportovišť kde trávíme volný čas.

PRO DESIGN

Prvotní myšlenkou při tvorbě originálního světlovodu je naplnění požadavků zákazníka na tvorbu interiérového designu. Rozehrát hru denního světla v místnostech, které se nacházejí ve středu stavby, je bez vedení denního světla nemožné. I proto máme specifický materiál Spectralight Infinity s nejdokonalejším vedením denního světla. Dosáhne dostatečně účinného vedení denního světla ve svislé i vodorovné poloze na dlouhé vzdálenosti (až 40 metrů), ale bez opravdu efektivního materiálu s nizkými ztrátami by toto bylo prakticky nemožné.
Nicméně upřímně, takto dlouhý tubus se vyskytuje jen ve výjimečných komerčních instalacích a pro praktické rezidenční využití nám hravě postačí "pouhých" 2-6m standardní délky, kde je efektivita přenosu na horní hranici.

PRO ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Zdraví člověka výrazně ovlivňuje jeho psychiku a stanovuje cesty jeho dalšího vývoje. Denní osvětlení je významným faktorem působícím na zdraví člověka. U denního osvětlení nehovoříme jen o dostatečných luxech na práci či čtení, ale musíme se zamyslet nad dostatečným nabuzením denním světlem. Interiérové prostory, které jsou ovlivňované přirozeným osvětlením s měnící se intenzitou a kvalitou denního světla, jsou nejen přirozené pro oko člověka, ale i pro jeho duševní pohodu. Interiér domácnosti, pro člověka žijícím ve zdravém životním stylu, není jen noclehárnou, ale i místem pro život.
Správné působení na organismus ovlivňuje i vnímání barev.

PRO PLNOHODNOTNÉ NAPLNĚNÍ VAŠICH AKTIVIT

Světlovody přivádějí dostatek denního světla pro všechny oddychové a sportovní aktivity v rodinných domech. Naplňují denním světlem knihovnu, posilovnu, ale i dětský pokoj. Zpříjemňují práci v kuchyni a dodávají eleganci jídelnímu prostoru. Dodávají pocit a vůni domova všude tam, kde je to potřebné.

PRO ÚSPORU

Při návrhu originálního světlovodu se nezapomnělo ani na jeho ekonomickou stránku. Model návratnosti takovéto investice musí zahrnovat zohlednění přímých energetických úspor při využití denního světla. Dalšími úsporami takovýchto řešení jsou ve využití výborných tepelně-izolačních vlastností světlovodů a v neposlední řadě výrazný přínos pro kvalitu vykonávané práce nebo už vzpomínaných oddychových aktivit.

PRO DALŠÍ GENERACE

Co při koupi originálního světlovodu děláme pro další generace? Ukazujeme našim dětem jak udržitelně vyřešit náklady na osvětlení budov. Zároveň jde o učebnicový příklad jak snižovat CO2 v ovzduší přímým snižováním spotřeby elektrické energie.
A veřte tomu, že i Vaše děti užijí světlovod i v dospělosti- vždyť garance životnosti je minimálně 25 let.

PRO INOVACI

Originální světlovody už před dvaceti lety byly označené za pokrokové výrobky s vysokým přínosem pro design a zdraví člověka. Dnes po celosvětových zkušenostech s přiváděním denního světla těmito zařízeními můžeme říci, že přínos našich vývojářů a techniků pro technický pokrok je nezanedbatelný. Naše inovativní výrobky ovlivňují myšlení odborné i laické veřejnosti a poukazují na správnou cestu v oblasti denního prosvětlování budov.

autor: komerční obsah | 15. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama