reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Panelové dřevostavby. Výstavba dřevostavby z panelů? Řekneme Vám proč ano!

Foto: WOOD SYSTEM s.r.o.
Panelová výstavba domů má mnoho výhod. Nyní Vám objasníme, proč je panelová dřevostavba řešením právě pro Vás. Čtěte dál, a dozvíte se více o panelových dřevostavbách.

Panelové domy ze dřeva jsou montovány ze sendvičových panelů, které jsou vyráběny ve výrobních halách jako difúzně otevřené nebo difúzně uzavřené. Příprava panelů je precizně promyšlená a velmi přesná práce. Hlavní výhodou sendvičových panelů je jejich výroba v prostředí s konstantní teplotou a vlhkostí, které minimalizuje případné komplikace spojené s výkyvy hydrometeorologických podmínek.

Konstrukce panelu

Dřevěný panel obvykle tvoří patní trám, k němuž jsou přidělány sloupky rámové konstrukce. Panel je ve výrobní hale jednostranně opláštěný, vybavený výplněmi otvorů jako jsou okna a dveře, vyplněný tepelnou izolací, opatřen různými prostupy, rozvody a někdy i fasádním zateplovacím systémem. Ze sendvičových panelů lze vyrobit stěny, stropy i konstrukci střešního pláště. Dřevěné panely pro konstrukce stěn jsou vyráběny na výšku podlaží z důvodu pozdějšího spojení panelů tzv. horní pásnicí, která tvoří nosný dřevěný věnec celé stavby. Na tento věnec jsou dále ukládány stropní panely a konstrukce dalších podlaží, případně střešní konstrukce.

Rychlost výstavby

Délka jednotlivých dřevěných panelů je však limitována přepravními možnostmi, obvykle do délky 14 metrů. Teprve po příjezdu na staveniště se prokáže ohromná výhoda panelové stavby a tou je rychlost výstavby, kde pro zkompletování hrubé stavby pomocí jeřábu postačí 1-2 dny. Tím lze do jisté míry eliminovat vznik vlhkosti a případných konstrukčních nedostatků. Po takto provedené hrubé stavbě přicházejí na řadu ostatní řemesla a dokončení celé panelové dřevostavby na klíč trvá pouze 1-2 měsíce. Cenový rozdíl oproti klasické staveništní montáži není tak markantní a z hlediska ušetření času se jeví být i velmi pozitivní. Bohužel se nedají všechny domy řešit jako panelové dřevostavby z důvodu přepravních možností a potřebě velkého manipulačního prostoru pro jeřáby.

Zvažujete -li stavbu dřevostavby ať už ve staveništní montáži nebo v panelovém konstrukčním systému, rádi Vám pomůžeme s vytvořením Vašeho domova. Ukázky realizací i zkušeností našich zákazníků naleznete na www.woodsystem.cz.

autor: komerční článek | 19. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama