Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nemáte na rekreační objekt?

komerční článek
13. 9. 2021 13:46
Za časů soudruhů se – jak si my starší doposud velice dobře pamatujeme – nedalo zrovna moc cestovat.
Jak se stalo zejména v dnešní době obvyklým, nedají našinci dopustit na vlastní rekreační objekty. Cestování je komplikované a vlastní chata je tak ideál.
Jak se stalo zejména v dnešní době obvyklým, nedají našinci dopustit na vlastní rekreační objekty. Cestování je komplikované a vlastní chata je tak ideál. | Foto: komerční článek

Kromě naší vlasti bylo našincům dostupné vesměs jen omezené množství takzvaných spřátelených zemí, v nichž to ale vesměs nebylo ono, ani v naší vlasti se člověk turisticky zrovna moc nevyžil, protože i prázdné hotely vesměs ‚měly plno‘, aby se jejich personál nemusel zbytečně namáhat v době, kdy se muselo chodit do práce, ale s prací samotnou už to bylo horší, a za železnou oponu se jen tak někdo nedostal.

A dnes to vlastně není o mnoho lepší. Sice nám naši mocní momentálně opět trochu povolují opratě, ale přesto je výjezd do ciziny nejednou i hodně složitý a pro obyčejného člověka jsou zde nastavené podmínky přímo odrazující od cest někam.

Foto: komerční článek

A tak za socialismu stejně jak dnes frčí vlastní rekreační objekty. Mít svou vlastní chatu je pro mnohé z nás přepych, který mohou ti, kdo něco podobného nemají, majiteli podobné nemovitosti skutečně závidět.

Ovšem závist není řešení. A když tak někdo po vlastním rekreačním objektu touží, měl by si ho prostě také koupit. Ale protože jde o hodně drahé objekty, na které se jen tak nepodaří našetřit, pomáhá při pořizování si takové nemovitosti například i hypotéka na rekreační objekt. Což znamená, že si zájemce o koupi něčeho takového prostě vezme půjčku, kterou to zaplatí.

Taková hypotéka na chatu skýtá možnost si podobný objekt koupit a následně ho po dlouhou dobu splácet. 

Ovšem získat takovou půjčku může být i docela oříšek. Protože ne v každé finanční instituci žadateli vyhoví, ne všude uspokojí někoho, kdo je na tom finančně nevalně. Ovšem právě zde, u nebankovní společnosti, se uspět dá. Stačí se zaručit za půjčené finanční prostředky zástavou nemovitosti, stačí zvládat splácení a je to. Člověk si tu svůj rekreační objekt koupí, a jakmile ho splatí, mohou mu všichni ostatní, kteří něco takového nemají, závidět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy