Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nekompromisně upřímný a břitce vtipný. Vychutnejte si nový audioseriál Recepce

archiv Audioteka CZ
17. 2. 2021 11:28
Svižné dialogy v podání Hany Vagnerové, Zuzany Kronerové a dalších se postarají o silný zážitek.
Foto: archiv Audioteka CZ

Předlohou novinky je úspěšný polský seriál Recepcja autorů Łukasze Orbitowského a Klaudie Mynarské. Velkou popularitu si u našich sousedů získal díky kvalitnímu scénáři, skvěle vykresleným postavám a často až bizarním momentům z prostředí korporátu. Na tom staví i české zpracování, jehož režie se ujal Michal Sieczkowski, šéf produkčního týmu Recepce. Audioseriál má deset dílů, každý je dlouhý přibližně 30 minut. V duchu audioknižního sitcomu přináší dobře namíchaný koktejl situačního humoru a působivých hereckých výkonů.

Jako tři recepční excelují Hana Vagnerová, Zuzana Kronerová a Marie Poulová. Místy vás rozesmívají k slzám, jindy zase vytáčí svou prostořekostí. Život na recepci totiž není žádný med, a tak si hlavní hrdinky vytvořily svůj mikro svět, kde vládnou jejich vlastní pravidla. V audiositcomu bravurně rozehrávají svůj part i další čeští herci, například Natálie Drabiščáková, Radúz Mácha, Jan Meduna nebo David Prachař.

Video: archiv Audioteka CZ

První audiositcom s originální hudbou

Audiositcomu se dostalo tzv. superprodukčního zpracování. Děj příběhu a charaktery postav dokreslují originální hudba a kvalitní zvukový plán. "Posluchač se ocitne uprostřed kancelářského chaosu s drnčícími telefony, pobíhajícími zaměstnanci a vším, co je vlastní prostředí nadnárodní společnosti. Celé dění stojí na dynamice dialogů, kterou umocňuje původní hudba. Díky ní je příběh akčnější a zábavnější," uvádí režisér Recepce Michal Sieczkowski.

Nové díly každý týden v Audioteka Klubu

Díky audioseriálům se už doma nemusíte dohadovat, co budete sledovat v televizi nebo na počítači. Recepci je možné přehrávat bez omezení v novém Audioteka Klubu, který je první streamingovou službou s audioknihami u nás. Předplatitelé si vychutnají příběh na mobilu i dalších zařízeních, dokonce bez připojení k internetu. Stačí si stáhnout aplikaci Audioteka, a vtipné zápletky recepčních vám zpříjemní večerní běh, usínání nebo cestu do práce. Vylepšené funkce navíc umožňují poslech na míru - v aplikaci se dá například zrychlovat tempo zvuku, nastavit režim spánku nebo si udělat z audioknihy příjemného společníka za volantem.

Všech deset dílů Recepce uvádí Audioteka Klub postupně, každý pátek až do 9. dubna 2021. Představu o zpracování ale získáte i bez členství v Klubu, v aplikaci a na webu najdete 15minutovou ukázku zdarma. V rámci měsíčního předplatného je možné poslouchat i stovky dalších titulů, od světových bestsellerů až po exkluzivní obsah z vlastní produkce Audioteky.

Více informací najdete na www.audioteka.cz.

Foto: archiv Audioteka CZ
 

Právě se děje

před 4 minutami

James v 1300. startu v NBA dovedl Lakers k výhře nad Golden State

LeBron James odehrál 1300. zápas v základní části NBA a jubileum oslavil přesvědčivým vítězstvím Los Angeles Lakers 117:91 nad Golden State. Stále bez zraněného Anthonyho Davise domácí rozhodli už během první půle, úvodní čtvrtinu vyhráli o dvacet bodů a v poločase vedli 73:44. K triumfu si Lakers pomohli 60 doskoky proti 35 soupeřovým. James za 24 a půl minuty hry dal 19 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

Výsledky NBA:

Boston - Washington 111:110, Detroit - New York 90:109, Houston - Memphis 84:133, LA Lakers - Golden State 117:91, Miami - Atlanta 109:99, Milwaukee - LA Clippers 105:100, Minnesota - Phoenix 99:118, Sacramento - Charlotte 126:127.

Utkání Toronto - Chicago bylo odloženo.

před 28 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy