Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Na co se zaměřit při výběru nákladních tahačů?

19. 11. 2021 11:45
Nákup nákladního tahače nepatří k jednoduchým záležitostem, protože se nejedná o cenově zanedbatelnou položku. Jenže při podnikání v přepravě je tahač klíčovým prvkem.
Na co se zaměřit při výběru nákladních tahačů?
Na co se zaměřit při výběru nákladních tahačů? | Foto: Komerční sdělení

Tahač je motorové vozidlo, jehož úkolem je tahat návěsy. Pokud patříte k podnikatelům nákladní silniční přepravy, bez obrovské plochy tahače se prostě neobejdete. Jakmile dojde k připojení návěsu k tahači, vznikne jízdní souprava, jenž pojme velké množství materiálu či jiného převáženého zboží. V tomto ohledu je klíčem k úspěchu společnost, která nabízí prodej tahačů.

Hlavní roli hrají parametry

Při výběru tahače je stěžejním faktorem otázka parametrů. S tím úzce souvisí i to, k jakým účelům ho budete využívat. Rozhodně vás zaujme i základní dělení, a to dle výšky točnice. Právě na ni se návěs napojí. Buď lze zapojit standardní návěs, anebo návěs s níže položenou točnicí čili low-deck. V tomto případě může být točnice velmi nízko, čímž se nabízí dostatečná volná výška pro přepravované zboží. K rozhodujícím faktorům patří i počet náprav. Nejčastěji se setkáme s dvouosými tahači, ale například v Americe se po silnicích prohánějí tříosé modely. Třešničkou na dortu jsou čtyřosé tahače sloužící k převozu extra těžkých břemen.

Nový, či zánovní?

Společnosti se zaměřují na prodej tahačů nových i zánovních. Většina podnikatelů shání stroje v bazaru, díky čemuž ušetří. Ale ani to nemusí být pro všechny podnikatele pravidlo. Pokud se rozhodnete pro tahače návěsů, které už mají najeto, musíte sledovat hned několik faktorů. Patří k nim typ i značka karoserie, rok výroby, cena i euro norma. Většina bazarů nabízí prodej na splátky, protože jsou tahače cenově náročnější investicí.

Prodejem tahačů se zabývá i TirCentrum, kde najdete modely různých značek. Na jednom místě můžete nakoupit nejen tahače, ale také návěsy a přívěsy, sklápěče, stavební či užitkové stroje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

před 2 hodinami

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy